Autor Zpráva
kachnak
Profil *
prosim vas ako mozem zablokovat jedneho cloveka ked cele mesto ma tu istu ip adresu.. tak aby ostatny mohli chodit
WanTo
Profil
Blbě ;-)
djlj
Profil
kachnak
Zkus cookies...
Leo
Profil
Nijak. Leo
koudi
Profil
Zlámat mu hnáty aby nemoh používat klávesnici ;-)
Anonymní
Profil *
Nijak. Leo
Nikdy neříkej nikdy :-)
Za určitých podmínek by šel dát BAN na (veřejnou IP) AND (lokální IP)
Leo
Profil
Ano, ovsem za urcitych okolnosti se k lokalni IP z webserveru vubec nedostanete, Leo
Anonymní
Profil *
Tak pro zajmavost zkus http://ip.prodejvyfuku.cz co ti to napíše v lokální adrese ?
Anonymní
Profil *
k lokalni IP z webserveru vubec nedostanete
Z webserveru ne, ale dá se zpracovat na straně klienta i když to nemusí být 100%
Leo
Profil
"dá se zpracovat na straně klienta"

Coz je k nicemu, pokud chcete banovat IP - to musite osetrit na serveru. Leo
raven_kix
Profil *
Něco podobného jsem taky řešil a byl to problém, ale určitě to jde. Využil jsem třídu, kterou jsem našel na intervalu. Pro každý počítač vygeneruje jedinečný kód, díky kterému jej rozlišíte i v lokální síti s jednou IP.
Anonymní
Profil *
Ještě jsem neviděl lokální síť s jednou IP :-)
Leo
Profil
"Pro každý počítač vygeneruje jedinečný kód, díky kterému jej rozlišíte i v lokální síti s jednou IP."

V pripade, ze uzivatel smaze cookies, a IP adresa jeho pc neprojde (v zadne podobe) pres proxy tak nechapu jak. Leo
raven_kix
Profil *
Nevím jak to funguje, třídu jsem nerozebíral. S cookies nepracuji. Používám sessions, ukládám je do databáze včetně tohoto kódu a funguje to.
Leo
Profil
"Používám sessions, ukládám je do databáze včetně tohoto kódu a funguje to."

No v rade pripadu ano, ale nemuze to behat vzdycky. Leo
raven_kix
Profil *
Jsem ve vesnici kde máme všichni stejé IP a dokáže nás to rozlišit. Dokonce to rozliší i můj PC a notebook připojený k PC přes wi-fi. Každý má jiný kód, ale pokaždé stejný.
djlj
Profil
Každý má jiný kód, ale pokaždé stejný.
eh? Tak jiný, nebo stejný?

Pokud si zakážu cookies (jako že já je mám povolené jen u serverů, kde chci např. zůstat stále přihlášený) , nebo smažu session z adresy, tak se na ten web stejně dostanu...
Leo
Profil
Takze takhle, co se tyka IP a detekce v PHP za proxy apod. Existuje nekolik moznosti (zjednodusene):

Normální proxy:
$REMOTE_ADDR 200.141.76.227 - IP proxy
$HTTP_X_FORWARDED_FOR 62.209.194.212 - IP klienta
$HTTP_VIA "1.0 něco" - typ proxy a jméno

Anonymní proxy:
Server nevidí IP adresu klienta, ale ví, že je za proxy
$HTTP_X_FORWARDED_FOR je prázdná, ale proxy je poznat v hlavičky Via případně Proxy-connection,
Forwarded

Kompletní anonymita:
$REMOTE_ADDR je IP proxy, ne klienta, nelze z hlaviček poznat že je za proxy

Leo
raven_kix
Profil *
Nijak. Leo

Pak že to nejde.
Acci
Profil
raven_kix
No, nejde ;)
Host
Profil *
Pánové, sítě dělám celý život jak může někdo napsat že zjistí Interní IP v případě že je za správně nastaveným NAT-překladem adres opravdu nechápu. Je to absolutní nesmysl, můlže to fungovat v pár případech, např. mou interní IP prostě nezjistíte! Pokud se chce někdo přít, dám mu svoji veřejnou a chci od něj interní IP...
Leo
Profil
"Pak že to nejde."

No v nekterych pripadech opravdu nejde, ale kdyz mate svou hlavu... Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0