Autor Zpráva
FantomX1
Profil
Prosim poradte mi ako vyuzivat meta znak konca riadku v regularnom vyraze, pretoze ak mam nejaky vyraz, v ktorom sa nachadza este okrem normalnych znakov aj znak \n tak mi to PHP nezoberie a ako znak \n to ta funkcia neberie.
Vopred dik.
mila
Profil
Problém možná bude v tom, že regulární výraz se často porovnává vůči jednotlivým řádkám, nikoli celému řetězci.
Hledej v manuálu multiline v modifikátorech u preg.. regulárních výrazů.
FantomX1
Profil
No uz som to poriesil, hoci vyskytli sa ine problemy, da sa to spravit vo funkcii preg ale ni v ereg, v preg sa da normalne pouzit \n. Ale treba si dat pozor lebo tam treba regularny retazec ohradit / / lomitkami. Zo zaciatku a z konca.
Leo
Profil
A mate nejaky dobry duvod proc pouzivat zastarale fce ereg misto preg? Leo
FantomX1
Profil
No doteraz som nevedel ze preg je novsi, i ked zdal sa mi byt zlozitejsi ved aj je, rozlisoval som to tak, ze preg pochadza z Linuxu a kedze je rychlejsi ako ereg asi ma menej crt, ale mylil som sa. Inak chcel som to pouzit presne na to na co su tu pouzite tagy do fora B I Link Obrazok a Adresa, pouzivam preg_replace, ale chybuje mi to, ked najde v texte napriklad znak <> a neviem preco, veed to meta znaky nie su. A ked dam tradicne bodku ktora by mala zastupovat vsetko, tak vsetko nezastupuje.
Leo
Profil
Prave - preg jsou rychlejsi, Leo
mila
Profil
Preg jsou silnější a prý i rychlejší.
Pravda nechápu proč, ale věřím.
Navíc při používání preg, si připadám profesionálněji:)

treba regularny retazec ohradit / / lomitkami
Lze i jiný znak (musí to být jen něco "divného"). Já třeba používam ~, lomítka se až příliš často vyskytují ve vlastním reg. výrazu (typicky cesty)..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0