Autor Zpráva
memphis
Profil
Potřeboval bych pomocí PHP zobrazit textový soubor včetně zalomení řádků, ale tak aby se mi zobrazoval jen určitý počet řádků, kvůli stránkování a tisku. Poradíte?
Leo
Profil
PHP nic nezobrazuje. Zobrazuje klient, tedy prohlizec. Pokud chcete videt text jak je skutecne ulozeny, pak musite pouzit v html napriklad znacku pre, a html specialni znaky prevest. Leo
memphis
Profil
Nerozumíme si, potřebuji na serveru pomocí php z adresáře načíst v HTML stránce vybraný .txt soubor, se zachováním zalomení řádků. Také potřebuji nějak zpracovat stránkování, např: max 62 řádků na stránku, včetně přepínání (strana 1, strana 2).

Vím jak soubor otevřít, několika metodami (show_source nebo highlight_file, fopen ... ), ale nevím jak ho rozstránkovat.
Peca
Profil
A co ho otevřít pomocí file? Řádky budou v poli a pak stačí vypsat jenom některé prvky pole.
Leo
Profil
"ale nevím jak ho rozstránkovat"

No bud cist radek po radku, a vypsat jen to, co potrebujete, nebo nacist cely do pole radku a zase pustit ven jen zadouci. Pokud nemaji radky pevnou delku tak nic lepsiho asi nevymyslite, txt soubor neni db, Leo
krteczek
Profil
Toto používám k výpisu vtipů (já tam mám i konvertor kvuli znakovým sadám), lehce jsem to upravil a dávám k dispozici

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">
<title></title>
</head>
<body>
<?php
$radky=50;
$p=file('vtipy.php');
if(!empty($_GET['dal']))
{
$pocatek=$_GET['dal'];
}
else
{
$pocatek=0;
}
$konec=$pocatek+$radky;

if($konec>count($p))
{
$konec=count($p);
}
for($i=$pocatek;$i<$konec;$i++)
{
echo "\n".'<p>'.$i."<br>".$p[$i].'</p>'."\n";
}
echo '<p>';
if(($i-($radky*2))>=0)
{
echo '<a href="index.php?dal='.($i-($radky*2)).'">Předchozí text</a>';
}
if(count($p)>$konec)
{
echo ' | <a href="index.php?dal='.($i).'">další text</a>';
}
echo '</p>' ;
?>
</body>
</html>
memphis
Profil
krteczek díky, to by mohlo být to co jsem hledal ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0