Autor Zpráva
zis
Profil *
čus projížděl sem diskuse ale nikde sem nenašel jak pořádně vygenerovat mapu webu. Stačil by mi nějakej nápad. Jestli mám jako všechny ty odkazy ukládat do DB a pak to z toho číst nebo jestli nějak jinak? Taky by mě zajímalo jak vytvořit aktuální kontext např.: Diskuse>>PHP. Nic moc mě nenapadá.
dikes
tiso
Profil
Záleží od toho ako máš ten web robený... Odraz sa od navigácie, alebo nadpisov stránok, ak ich máš v databáze...
zis
Profil *
ten web tvořim sám ale tu mapu nechci generovat podle nějakejch scriptů chci si to udělat sám ale nic moc chytrýho mě nenapadá jak u mapy tak u kontextu
Leo
Profil
No a mate nekde ulozene ty stranky (nemyslim jejich obsah), ktera na webu mate, nebo je tvorite uplne rucne? Leo
roberta
Profil
odkazy si ukladaj do DB a potom pri vykreslovaní mapy ani kontextovej navigácii nebudeš mať problém...
inak tak to robia skoro všetky CMS (content management system - systémy na manažovanie obsahu/redakčné systémy), takže ak chceš vedieť, ako sa to robí, kľudne si stiahni zdrojáky nejakého open source CMS http://www.opensourcecms.com/ a pozri sa hlavne, ako sa ukladá stromová štruktúra do relačnej DB a naopak z DB na stránku (nie je to až také triviálne vytvoriť to, aby to fungovalo aj trocha optimálne :)
totiž tvoja otázka má odpoveď na jednu menšiu knižku, takže si to asi budeš musieť naštudovať/vymyslieť sám...

no a samozrejme, ak to robíš ručne, tak ti nezostáva nič iné, ako mapu stráky/kontextovú navigáciu tiež ručne podopisovať na každú stránku...
tiso
Profil
Mapa webu by mala nejako korenšpondovať s existujúcou navigáciou na stránke... Potom si tie odkazy daj do vnorených ul/li zoznamov a máš...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0