Autor Zpráva
houskat
Profil *
je lepsi udelat na strankach URL typu www.stranka.cz/kontak a nebo to udelat PHPckem typu
www.stranka.cz?page=kontakt ? co je lepsi? je v tom rozdil?
Jay Jay
Profil
houskat : můj čistě osobní dojem : www.stranka.cz/kontakt se líbí prohlížečům víc :)
ah01
Profil
Mě by ještě zajímalo, jak se díváte na 3. možnost: www.stranka.cz/?kontakt
Peca
Profil
Jay Jay
To by mě zajímalo, co používáš za prohlížeč, že se mu nelíbí www.stranka.cz?page=kontakt :-) Předpokládám, že jsi měl na mysli vyhledávače.
Z hlediska SEO je to určitě lepší. Ale pokud má mít web více úrovní, tak je to trochu složitější na programování. Ještě je otázka, zda dávat na konec lomítko.
houskat
Profil
z hlediska SEO je lepsi PHP adresa? nebo ta normalni.....
Jay Jay
Profil
Peca : z prohlížečů odkazů = vyhledávač... no dobře, nachytal si mě, zrovna jsem myslel na jídlo :D

houskat : Peca už ti napsal : Z hlediska SEO je to určitě lepší.
quinux
Profil
Peca

Ještě je otázka, zda dávat na konec lomítko.

To je otázka. Ideální stav je asi dávat lomítko, když se jedná o "adresář" a nedat lomítko když je zobrazena stránka, ze které již "níže" nemůžete.
Retal
Profil
Ideální stav není lomítko, ideální stav je zvolit jen jednu variantu a druhou na ni přesměrovávat - ať už lomítko nebo bez lomítka.
tiso
Profil
Retal - hovoríš o niečom inom ako quinux
Retal
Profil
tiso
A o čem? Mluvím o lomítku na konci Cool URIs. Podle mého názoru je jedno, jak se člověk rozhodne - jestli pro lomítko nebo proti němu. Důležité je hlídat jednotnost tohoto rozhodnutí.
tiso
Profil
Retal
Toto som myslel:
Ideální stav je asi dávat lomítko, když se jedná o "adresář" a nedat lomítko když je zobrazena stránka, ze které již "níže" nemůžete.
To je o "adresárovej" štruktúre webu, nie o generovaných Cool URIs...
quinux
Profil
Retal

Ono je to těžký, každý říká něco jiného, ale v podstatě máš pravdu - je to jedno, hlavně to pro co se rozhodeš tak dodržet. Ovšem ideální bude asi to co jsem říkal, tedy v případě, že se budu nacházet na seznamu článků tak bude v url lomítko, které signalizuje, že mohu pokračovat dále - hlouběji do struktury a když již jsem na článku, ze kterého se mohu vrátit již jen zpět, tak lomítko nedat. Ale tady je pravda, že moc uživatelů by tomu asi nerozumělo, spíše jen ti zkušení a taky nevím nakolik je to technicky možné.

Když, ale budeme volit teda jen jednu možnost, tak preferuji tu bez lomítka. Proč? Jednoduše proto, že lomítko je zbytečný znak navíc, který prodlužuje adresu. ;o)
stribny
Profil
Cim kratsi, tim lepsi :] /?kontakt je taky v poho...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0