Autor Zpráva
m.k_k@seznam.cz
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, když mám několik webů na jednom webhostingu rozdělených do různých adresářů. V hlavním adresáři webhostingu mám script, který mě podle zadané adresy do prohlížeče přesměruje na správnou hlavní stránku správného webu (header(location...)). Ale má to háček v tom, že se mi v adresním řádku prohlížeče za zadanou adresu doplní i adresář z kterého jsem to volal. Je to jen kosmetická vada, na funkčnost to nemá vliv. Ale chci se zeptat jestli se to nedá zařídit aby se mi do adresního řádku nedoplňoval adresář z kterého to volám?
Děkuji za případné odpovědi,
Marty
Peca
Profil
Dalo by se to trochu upřesnit, nějaký příklad adres? Není mně jasné to s tím adresářem, ze kterého se to volá. Když zalovám např. index.php, jak může ten skript poznat, do kterého adresáře přesměrovat, když ho neuvedu?
Retal
Profil
Ano, dobrá otázka - jak skript pozná, kam má návštěvníka přesměrovat?
Obecně k takovým hrátkám je určen ModRewrite na serveru.
m.k_k@seznam.cz
Profil *
No mám třeba adresy www.aaa.cz, www.bbb.cz a www.ccc.cz. Všechny mám nasměrované přes alias na DNS do jednoho místa (na jeden webserver). No a v rootu toho webserveru sedí script index.php v kterém je pouze switch... a když jsem do prohlížeče napsal www.aaa.cz tak ví, že má zavolat třeba soubor start.php který se nachází v adresáři aaa tohoto webserveru. Viz. náčrt adresářové struktury webserveru:

Webserver (root)
----------------------
|--AAA
|
|--BBB
|
|--CCC
|
|--index.php
|
...

Je to už jasnější. Je to dobré pro ty případy, když vlastním několik domén a každá má svoji prezentaci a já je chci mít všechny na jednom webhostingu,
díky
Marty
Retal
Profil
m.k_k@seznam.cz
Použij ModRewrite. Vypadat by to mohlo přibližně takto:


RewriteCond %{SERVER_NAME} www.aaa.cz
RewriteRule (.*) /aaa/$1 [L]

RewriteCond %{SERVER_NAME} www.bbb.cz
RewriteRule (.*) /bbb/$1 [L]
m.k_k@seznam.cz
Profil *
No jo, jenže já nemám možnost ovlivnit nastavení Apache. Musím si vystačit s PHP.
tiso
Profil
Tak miesto adresárov použi subdomény. Menej bolestné riešenie...
Alebo niečo ako:
index.php:
switch($domena){

case ccc:
include "/ccc/start.php";
break;
case bbb:
include "/bbb/start.php";
break;
default:
include "/aaa/start.php";
}

Či to bude fungovať neviem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0