Autor Zpráva
esemeska
Profil
Ahoj!
Mám proměnou, např. $slovo ;)
$slovo je řetězec např. AgflhgklshdfglkjshglkdasDSfdsFdsafasdfDASfjsdhfkhjslkfjhaslhflksdhfkl
-teď potřebuji, aby se mi ta proměnna rozdělila při ukládání do souboru na několik částí, třeba po 40písmenech, aby nedošlo k rozpadu desingu.
-jde mi tedy o to: potřebuju rozdělit každé slovo delší než 40znaků.
koudi
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=27 798
esemeska
Profil
koudi
o to mi nejde, ja nepotebuju vedet, jak udelat odkaz;)
overflow tam taky nechci
koudi
Profil
a jakej je rozdíl mezi dlouhym odkazem a dlouhym slovem?
esemeska
Profil
koudi
jde o to, ze tam radi, ze kdyz ma nekdo dlouhou adresu, tak ma do odkazu dat kratky text, ale ja potrebuju, aby kdyz mi nekdo neco napise do textarea, aby se to takto rozdelilo, protoze by to jinak bylo pres celou sirku...
Celebi
Profil
wordwrap
Radek Hrabůvka
Profil
www.jakpsatweb.cz/css/priklady/word-wrap.html
Word-wrap má fungovat pouze v Exploreru. Tento příklad v jiných prohlížečích nefunguje.

http://www.volny.cz/teststranek/zalomit-dlouhe-slovo/

Celebi Dík za doplnění o tuto proprietární vlastnost IE.
esemeska
Profil
jak se pouziva zalomeni entitou ​ ?
Radek Hrabůvka
Profil
Jak se používá zalomení entitou​? Nastrkáš entity ​ do zdrojáku, ručně nebo pomocí PHP. Problém je v tom, že IE v tom místě udělá "čtvereček", Opera i Firefox zobrazují správně. Pokud "čtverečky" vadí, třeba kvůli kopírování do shránky, nebo esteticky, musíš entitu před IE skrýt pomocí podmíněného komentáře a pro IR text zalomit jinak, tagem WBT, nebo CSS vlastvostí word-wrap.
medden
Profil *
Radek Hrabůvka
Celebi patrne myslel toto, nie css vlastnosť :-)
medden
Profil *
Hups, tak toto
krteczek
Profil

$delka=44;//po kolika znacích se vloží oddělovač
$oddelovac=' ';//mezera, muze byt cokoliv jiného, třeba zalomení \n
$text=wordwrap($text, $delka, $oddelovac, 1);

Jen je treba dat si pozor, protože tohle vezme řetězec a vloží na každý $delka znak $oddelovač.
lepší je dát to do pole a projít a ty co jsou delší než je dovoleno rozdělit, nebo i odstranit
kkrteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0