Autor Zpráva
Kvilda
Profil
Máte nějaké pravidla, jak co nejméně zatěžovat server....
Charlie
Profil
Tahle oblast je trochu rozsáhlejší, ale rychlost zpracování stránek a zátěž serveru se dá ovlivnit několika způsoby:

1) Cache - paměť již zpracovaných stránek, které se posílají ke koncovému uživateli namísto další exekuce nového skriptu. V PHP se nejdříve zjistí, zda-li zpracovaná stránka existuje a odešle se, nebo ji skript vytvoří, zpracuje a pak teprve odešle. Tuto stránku podruhé nezpracovává, ale rovnou odesílá.
2) Vlastní optimalizace PHP skriptů - základem je zkrácení kódu, úsporné psaní, zkrátka co nejkratší skripty. Neexekuovat nic nedůležitého, jen to podstatné, nepoužívat pomalé funkce, atd.
RiZe
Profil
Nemá cenu zkracovat skript na úkor přehlednosti. Ty časové úspory by byly hodně hodně malé, než aby se to vyplatilo. Ale to cachování se hodí.
medden
Profil *
Ešte je veľmi dôležitá optimalizácia databázy - používať indexy a pod., a používať čo najmenej dotazov na databázu, lebo už tie sú z princípu dosť pomalé.
DJ Miky
Profil
a používať čo najmenej dotazov na databázu, lebo už tie sú z princípu dosť pomalé
spíš než dotazy je náročnější přímo otevírání/zavírání spojení s MySQL... proto třeba když se hodně často přistupuje do DB (v chatech, webhrách atd.), je lepší vytvořit perzistentní spojení... je to rychlejší a šetří to server...
Leo
Profil
Jeste to tady nezaznelo, ale co se tyka keosvani, tak mame jeste i kesovani na urovni protokolu http :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0