Autor Zpráva
milbr
Profil *
Přeji příjemný víkend a pěknou sobotu,
Prosím o radu, vím že jsem to tu už někde viděl, ale nemohu to najít.
Mám vytvořenou jednoduchou návštěvní knihu bez DB jen zapisování do souboru.
Jde nějak nastavit ukazatel na začátek stránky?
Mám nastaveno a+, r+ nedokáže připisovat.
Děkuji moc za odpovědi. Milan
prochazka.zde.cz
Profil *
Jde nějak nastavit ukazatel na začátek stránky?

toto je nejak nesrozumetelne, na jaky zacatek stranky? Lze zapisovat bud na zasatek souboru a nebo na konec. to se da ovlivnit pri ziskavani handle na soubor (nevim jak se ta navratove hodnote rika, ale v cecku je to handle).
potom lze pouzit fce: fRead pro ziskani predem urceneho useku. A nebo pouzit fce:
ReWind() --> pro nastaveni ukazatele na zacatek souboru
Ftell() --> pro zjisteni aktualni pozice ukazatele v souboru
fSeek() --> pro nastaveni pozice v souboru.

Takze z toho vypliva:
ze se provede fce:
fSeek() kde se nastavi pozadovana pozice. Vy musete nejakym algoritmem zjistit kde se nachazeji potricna data. A potom muzete pouzit fce: fRead() kde se precte urcita delka od adresy specifikovane pomoci fSeek().
milbr
Profil *
Omlouvám se, vyjádřil jsem se špatně. Jde samozřejmě o nastavení ukazatele na začátek souboru.
Pomocí - fopen("$file", "a+"); otevřu soubor pro čtení nebo připisování, a nastavím ukazatel na konec souboru.
Myslel jsem si že jde tento problém vyřešit jednoduším způsobem.
Prostě bez zjišťování pozice ukzatele a obsahu dat v souboru nastavit na začátek.
Děkui moc Milan
llook
Profil
Na začátek souboru se ukazatel přesune buďto fseek($fp, 0) nebo rewind($fp). Ale s append módem to nejde, data se beztak připíší na konec: If you have opened the file in append ("a" or "a+") mode, any data you write to the file will always be appended, regardless of the file position.
prochazka.zde.cz
Profil *
to samozrejme jde. pouzij fce: ReWind(). Ten ti nastavi ukazatel na zacatek souboru...

treba takto:

$nHande = fOpen ($sFile, "a+");
ReWind ($nHandle);

A mas to. Otevre se ti soubor s ukazatelem na konec a dalsi instrukci se presunes ukazatal na zacatek.

P.S. pouzivam madarskou nataci oznacovani promennych. Proto ty divne pismenka na zacatku promenne, Ty specifikuji typ promenne. Pokud si na to clovek zvykne, tak si usetri hodne prace. Sice v PHP je o jedno. ponevad vsechny promenne jsou typu variant. Ale i zde se to hodi. kdyz po nejakem case se prohrabuji v kodu. Vim co ve ktere prommene mam ocekavat...
milbr
Profil *
Moc děkuji za perfektní odpověď a přeji příjemný den.
S pozdravem Milan
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0