Autor Zpráva
PerToon
Profil
Takže - řeším problém, který je pro mě problém i z toho hlediska, že na něj určitě jdu úplně špatně. Takže - jak byste konstrukčně řešili toto?

Mám v databázi spoustu záznamů a každý má v jednom sloupci den kterému patří. (Zatím ve formátu např. 20060610, ale to se dá změnit, že)
Normálně se vypisuje záznam pro dnešní den - tzn. výpis výsledku hledání v databázi, hledaným výrazem je date("Ynj"). A den v týdnu vypíšu pomocí:
$denvtydnu = array ("Neděle", "Pondělí", "Úterý", "Středa", "Čtvrtek", "Pátek", "Sobota"); echo $denvtydnu[Date("w")];
To funguje skvěle.
Jenže já tam chci taky aby se dal vypsat záznam pro nějaký starší den. Zatím mám formulář, do kterého se zadá datum (v ošklivým formátu 20060610) a výpis záznamu funguje dobře.
Ale já bych chtěl aby mi to taky vypsalo datum (v hezkým formátu 10.6.2006) a den v týdnu. Jak na to? Zkoušel sem nějaký experimenty s mktime, ale tomu už moc nerozumím, a hlavně by to potřebovalo překopat strukturu toho datumu.

Takže, poraďte mi, jak to přeorganizovat a udělat, aby to fungovalo a aby to nebylo prasácký a podobně? Případně kde něco takovýho najdu... Díky.
WanTo
Profil
Jestli tomu dobře rozumím, potřebuješ pouze vypsat název dne podle data? Nic víc?
PerToon
Profil
Název dne v týdnu a datum formátované jako to umí Date();, akorát ne pro aktuální datum, ale pro datum který bych zadal... v podstatě.
Casero
Profil
no tak udělej Date(Ynj, $stare datum ve formatu unixtimestamp)
Casero
Profil
PerToon
jako příklad, sou tam chyby v ""ale takto, to uděláš s jakehokliv času
WanTo
Profil
Nebo věčný kalendář :-) Přepsat to do PHP musí být otrocká práce, ale udělat se to určitě dá.
PerToon
Profil
Casero- no tak udělej Date(Ynj, $stare datum ve formatu unixtimestamp)

Můžeš mi to rozepsat jako pro blbce? Například kdybych chtěl vypsat 1.1.2006, jak by to teda vypadalo?
Casero
Profil
no načteš s database ten čas Zatím ve formátu např. 20060610 třeba do promene $stary_cas
a apk do promene $datum = Date("j.m.Y", $stary_cas); no a pak das vypsat echo $datum a vypíšeti to to datum
Casero
Profil
PerToon
sry...ty t máš v databais su apko ne ve formátu unixtimestam...tak to bud ukaldej do dB jako unix nebo, to převeděj apk no..
prochazka.zde.cz
Profil *
no, tak si napis funkci, ktera ti ten retezec co zadas rozkouskuje na jednotlive prvky a potom musis nanalizovat jednotlive kousky a podle toho vytvorit vystup. Je to klasicky pripad programovani. Na to neni zadna funkce. Musis sam analizovat a posleze vytvorit algoritmus v php...
PerToon
Profil
Nu tak sem si napsal teda funkci, která rozloží to moje datum na rok, měsíc a den a to potom použiju v mktime a funguje to. Takže zatím děkuju a možná se zadrhnu a zase ozvu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0