Autor Zpráva
Marfig
Profil *
Dobry den,
rozhodl jsem se zrusit triadu a nainstalovat si php,apache a mysql nove, ale zjistil jsem, ze u myslql 4 (doufam, ze to nepletu) se nepouziva mysql ale mysqli, to budu muset vsechny prikazy zmenit? Nejde zapnout rezim kompatibility ci tak neco? Doma jak doma, tam to asi prehodim na nizsi mysql, ale kdyz upgreadnou na hostingu, tak to budu muset predelat?
Diky za odpoved k tomuto, asi "hloupemu" dotazu.
thingwath
Profil
Přiznám se, že si půlku věcí co teď budu říkat napůl cucám z prstu a napůl doluji z paměti. Takže to berte hodně s rezervou.

Mysqli je nové rozšíření pro databázi Mysql 4.1 a vyšší (důležité je to 4.1, dnes je nejčastější verzí 4.0 nebo nějaká 3.x), které dokáže využít nové vlastnosti, nicméně není zcela zpětně kompatibilní ani se starší verzí databáze ani s rozšířením mysql.

Stejně tak pro Mysql 4.1+ (nevím jestli pro pětku, ale to je zatím beta) lze použít mysql, ale neumí to nové vlastnosti.
llook
Profil
MySQL 4.1 používá jiný komunikační protokol než 4.0 a starší. Proto jsou i nové funkce. Pokud cheš používat MySQL 4.1, tak to budeš muset předělat.

Ale nepředpokládám, že by hostingy bez varování upgradovali z 4.0 na 4.1.
marfig
Profil
Aha, takze si musim vybrat co doma nainstaliruji, asi to co mam aktualne na hostingu, tj. pokud jsem to dobre odhadl 3.23. Diky za vysvetleni
thingwath
Profil
llook
Člověče, byls někdy na neplaceným u pípni? :-) Pak teprv něco nepředpokládej ;-)
marfig
Profil
To jako, ze upgraduji bez oznameni alespon par dnu predem? Ci v cem jsou tak strasni?
thingwath
Profil
Přesně jak to říká llook. Člověk jde spát a na serveru běží PHP 4. Člověk vstane a na serveru je PHP 5 :-)

Případ z nedávna. Člověk jde spát a na serveru běží MySQL 4.0. Vstane a vida, už tam je MySQL 4.1.

To všechno, samozřejmě, oznámeno pouze a jedině suchým nápisem v proužku na www.pipni.cz - 32.1.2004 - MySQL 4.1.6!!! A to pochopitelně až nejlépe pár hodin pro provedení akce, kdy člověk pořádně neví, proč mu toho půlka nejde :-)
marfig
Profil
To by jednoho nastavlo. Diky za zkusenosti, vim uz, ze na pipni hostovat nechci :)
Lord
Profil *
Ja mam doma na lokalnim serveru PHP 4.3.10 a MySQL 4.1.10 a používám staré mysql API a vše běží v pořádku.
Jak to?
thingwath
Profil
Lord
To je v pořádku, mysql API je stále kompatibilní s novým MySQL, ale neumí některé nové vlastnosti. Minimálně to tvrdí manuál, přiznám se, že jsem ty nové vlastnosti zatím příliš nezkoumal.
Garofano
Profil *
Já se servery zrovna olbřímí zkušenosti tedy nemám, ale mám pocit, že stačí v php.ini pustit php_mysql.dll i php_mysqli.dll a bude fachat jak mysqli tak mysql.
urby
Profil *
Garofano
Díky!!! Konečně jednoduchá a funkční rada.
marfig
Profil
Garofano
to předpokládá že máš přístup k nastavení, což, ehm na free hostingu určutě nebude a moc bych nedal za to ža ani na placených...
Anonymní
Profil *
šikovnej programátor by už měl mít zafixovány zásady pro psaní kódu který poběží jak v php4 i v php5
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0