« 1 2
Autor Zpráva
eurolike
Profil
btw. pokud nemuíš měnit chmod, tak bych se do používání gpg klíče v linuxu ani nepuštěl :) chce to nějakou literaturu
Tred
Profil
nějakou literaturu mám akorát sem nevěděl jak se tam dostat, ale myslím žes mě to docela dobře vysvětlil. moc díky.
Tred
Profil
jenam ještě.... tam je na výběr (v TC): a archivován, r pouze pro čtení, h skrytý a s systémový
a když si chci nastavit 644 tak to je -rw-r--r-- rw je přepisování a r čtení ne?? tak jak to tam mám nastavit?(předtím nebylo nic zaškrtnutý)
WertriK
Profil
....je na výběr (v TC): a archivován, r pouze pro čtení, h skrytý a s systémový...

To je u souboru, který máš na svém disku.

Připoj se na FTP, v pravé nebo levé části budeš mít obsah servru a v druhé obsah disku - nás zajímá část kde máš obsah servru. Tam klikneš na soubor nebo složku u které chceš nastavit práva [ chmod ] - až ji budeš mít označenou klikneš nahoře na "soubor" potom "změna atributů" a vyskočí ti jiná tabulka než je tomu u souborů na disku. Buď tam napíšaš číslo [ 644, atd. ] nebo si zakrtneš co potřebujes potom dáš "ok".
Tred
Profil
no nevím, jakou máš verzi TC???
protože mě se tam objeví na serveru to samí jako na disku.(na 100% to dělám správně)
WertriK
Profil
Mam 6.5, tak klikni na ten soubor a v TC napis dolů do toho řádku "chmod 644 název_souboru", jak jsi už psal.
Tred
Profil
to napíše soubor nenalezen!
já mám verzí 6.03
djlj
Profil
to napíše soubor nenalezen!
Tak to ten soubor asi opravdu nebyl nalezen :))
Za název_souboru doplň název existujícího souboru, u nějž chceš změnit atributy. Například chmod 644 index.html.
Případně si potom taky můžeš přečíst, co ti napsal WertriK v 10:49:06.


Mně začíná připadat, že na tom tvrzení Nebo někdo udělal poměrtně šikovného robota, ale je ještě co zlepšovat něco pravdy bude :).
Tred
Profil
no to je jedno ty robote!! prostě to nejde. sem sice trochu dement ale ne úplně. prostě to nejde a naschle!!!!
WertriK
Profil
... sem sice trochu dement ale ne úplně ...

Ne ?

Naschle se píše nashle, takže úplně.
Tred
Profil
víš jací lidi sou největší idioti? ti co lidi soudí podle toho jak čtou nebo píšou!!!
eurolike
Profil
Tred: víš co mě ještě napadlo :) ? Jak je Total Commander půlenej na dvě okna - musíš vždycky do toho okna (ve kterym je výpis souboru, u kterejch chceš měnit chmod) naject a klepnout myší :) Tim ho aktivuješ a pak teprv můžeš do konzole prásknout chmod 664 neco.koncovka. Funguje naprosto bezproblémů :)
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0