Autor Zpráva
Jack
Profil *
Zdravim,
začínám v PHP spravovat web a celkem to jde. Pomocí funkce include to jde dobře, ale jen pokud nemám na webu žádné podsekce, protože všechny sekce musím psát do hlavního souboru index.php a obsah a menu generuji. Jak mám ale dělat podsekce? Protože vždy se mi doplní jen jedna stránka, takže to vypadá takhle index.php?stranka=uvod a místo toho uvod generuji jiné stránky ale co když mám na webu např. uvod, novinky, recenze, kontakt a do toho recenze chci udělat ještě další dvě podmenu. Jak na to? Když se koukám na url podobných stránek tak tam vydím něco v tomto smyslu content.php?pid=3&iid=2&type=1&subtype=1. Poradíte jak na to, nebo kde se to dovim? Nechci se kvůli pár funkcím učit celé php, časem určitě ano ale ted na to neni moc času, takže díky za odpovědi.
tiso
Profil
...tiež mám niečo iné na práci ako Ti tu polopatisticky vypísať ako na to...
WertriK
Profil
Udeláš to tak, jak jsi napsal

index.php?stranka=kontakt&sub=telefon
Jack
Profil *
Takže to mám všechno dávat zase do hlavního index.php? A jak jako udělám ten sub? dik
Hugo
Profil
Jack

Bez znalosti php a chuti se to naucit se do toho radsi ani nepoustej. Pouzij nejaky hotovy redakcni system. Jinak se ti muze stat, ze ti napr. nekdo hackne db, atd.
stribny
Profil
Jinak pokud si to chceš dodělat sám, postupuj jako v prvnim případě, akorát si tam dáš podmínku na druhou GET proměnnou.
WertriK
Profil
Adresa
index.php?kat=kontakt&sub=telefon


Kod by mohl vypadat takto :
<?php

$kat = $_GET["kat"];
$sub = $_GET["sub"];

// pokud jsme v klikli nekam v submenu
if(isset($kat) && !empty($kat) && isset($sub) && !empty($sub) && file_exists($kat."/".$sub.".php")) {


include_once($kat."/".$sub.".php");


// pokud jsme klikli v hlavnim menu
} else if(isset($kat) && !empty($kat) && file_exists($kat.".php")) {

include_once($kat.".php");

}

?>

Struktura bude vypadat nasledovne [ napr pro adresu index.php?kat=kontakt&amp;sub=telefon]
adresar "kontakt" a v nem soubor "telefon.php" a u indexu bude soubor "kontakt.php"
takze :

kontakt [dir] -> telefon.php [file]
kontakt.php [file]
Jack
Profil *
WertriK

Díky, zkusím to. Pro ostatní, v knížkách o php to zbytečně okecávají když potřebujete něco konkrétního, vím že je tam dost podstatných věcí, ale momentálně mi stačí když se naučím jen pár funkcí. S učením php jako takového do budoucna počítám.
tiso
Profil
Jack
...tiež by mi stačilo keby mi na účet chodila výplata a nemusel som chodiť do práce...
Jack
Profil *
tiso
Nevím co ti vadí, takže tvoje ironické příspěvky s informační hodnotou nula nemá smysl vůbec psát.
tiso
Profil
Jack
Tým čo som napísal som chcel len poukázať na to že nemáš správny prístup v príspevkoch čo píšeš... Keď po niekom chceš aby Ti poradil preto že sám sa nemáš čas učiť, alebo Ti stačí keď Ti niekto napíše čo chceš, veď nepotrebuješ obkecy z knižiek a vedieť funkcie... Ale asi si to nepochopil...
Jack
Profil *
tiso
Já jsem to pochopil právě moc dobře, proto mi tenhle přístup vadí. Je to jako když potřebuješ opravit něco v autě ale nechceš kvůli tomu lézt na učňák, takže se zeptáš jak na to a slušně poděkuješ (pokud si to chceš tedy opravit sám). O tom to je. Kdybych si to mohl najít (jako že to jde ale zabere mi to mnoho času, hodiny) tak to udělám, ale když někdo inteligentní v této diskusi je schopen mi pomoci za pár minut tak budu vděčný protože on to ví. Pokud ti něco na tomhle vadí tak jsi asi správně nepochopil tuhle diskusi a pokud tě to tak strašně ubíjí tak proč vůbec reaguješ? Kdyby to byla věc kterou z googlu vytáhnu za 5 vteřin tak to udělám, ale když ani nevim co hledám tak je to těžký. Sám radši hledám než se ptám.
tiso
Profil
Jack
Teba vadí môj prístup, mne zase Tvoj, takže patová situácia... Keby si tam nenapísal tých pár slov čo mi vadili tak by to dopadlo úplne inak a nebol by som vyletel... Tak niekedy, hádam budem mať lepší deň a viac tolerancie...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0