Autor Zpráva
Hooonza
Profil *
Ahoj!
Používám php fórum (phorum.org) a v poslední době mi tam nějací vtipálci začali posílat nepřijatelné příspěvky, není jich moc, tak 1-2 denně, dá se to zvládnout, ale docela bych péči o ně přenechal automatu.

Zřejmě příspěvky posílají přímo z mých stránek, zakázal jsem zasílání z jiných serverů (HTTP_REFERER musí odpovídat mým stránkám) - nebo se dá tahle metoda ochrany nějak obejít?

Phorum umožňuje zakázat zasílat příspěvky z konkrétních IP adres/názvů počítače, to ošetřuju, přesto příspěvky chodí dál. Je zajímavé, že opakovaně jde o stejný text, ačkoliv podel IP jde o počítače po celém světě (Brazílie, Turecko...). teda, buď jde o organizovanou skupinu (?? :-) - no, kdoví? :-)) ), nebo někdo fintí s IP adresami - je to možné? A dá se pak nějak zjistit skutečná IP počítače nebo sítě, ze které ty příspěvky chodí?

Samozřejmě můžu zakázat přispívat neregistrované návštěvníky, ale k tomu jsem zatím nepřistoupil, myslím, že by to mohlo omezit ty, kteří skutečně potřebují něco napsat.

Ještě mě napadlo povolit příspěvky jen z určené domény (.cz, .sk, chodí teď z domén třeba jako .mx ...), jenže to může taky někoho už omezit.

Díky!

H.
koudi
Profil
nebo někdo fintí s IP adresami - je to možné?
Ano, to je možné - třeba přes nějaký anonymní proxy apod.
Hooonza
Profil *
Aha, no zjišťuju taky, že HTTP_REFERER blokuje kdejaký firewall, takže se na to spolehnout nedá.

H.
quinux
Profil
Hooonza

Zřejmně nemají pevnou IP nebo se jedná o spam (záleží co je obsahem příspěvku). Pokud enmají pevnou IP tak asi těžko nějak zabráníš vkládání. Pokud se jedná o spam robota vyřešíš to zavedením CAPTCHY. http://cs.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA
Hooonza
Profil *
Díky!
Zajímavou diskuzi jsem našel i tady: http://forum.builder.cz/, Syndikace diskusí.

H.
Zerog
Profil
ja ty obrazky (CAPTCHY) primo nesnasim. Jednou jsem nasel docela zajimavy reseni a to ze se misto obrazku dalo tlacitko "jsem robot" ... kdyz na nej nekdo kliknul (bud robot nebo ctenar s podprumernou inteligenci) byl out :)
Anonymní
Profil *
nebo by stačilo blokovat zpráva s adresami
Hooonza
Profil *
ja ty obrazky (CAPTCHY) primo nesnasim. Jednou jsem nasel docela zajimavy reseni a to ze se misto obrazku dalo tlacitko "jsem robot" ... kdyz na nej nekdo kliknul (bud robot nebo ctenar s podprumernou inteligenci) byl out :)

Jo, přesně to řeší ten článek syndikace diskuzí, je to ochrana bez CAPTCHY. Už to testuju, 1. den mám fórum čisté.

nebo by stačilo blokovat zpráva s adresami
Je fakt, že komentářový spam bývá adres plný, takže jde o to určit např. , kolik adres maximálně lze do příspěvku vložit a návštěvníkům to dát vědět, robot si to nepřečte, příspěvky s větším počtem zahazovat.

A nakonec, obě opatření jde kombinovat:-) Fungovat to bude, než na to roboti přijdou.

H.
mila
Profil
Je fakt, že komentářový spam bývá adres plný, takže jde o to určit např. , kolik adres maximálně lze do příspěvku vložit a návštěvníkům to dát vědět, robot si to nepřečte, příspěvky s větším počtem zahazovat.

Fungovalo mi relativně dlouho, ale roboti se už naučili vkládat adresy po jedné :(
djlj
Profil
Už to testuju, 1. den mám fórum čisté.
Oni na to boti příjdou, že mají odesílat tím druhým submitem - u mě na to taky přišli.

ale roboti se už naučili vkládat adresy po jedné
Stejně tak i u mě - jsou celkem učenliví :).
mila
Profil
Stejně tak i u mě - jsou celkem učenliví :).
Navíc mám pocit, že jsou tím učenlivější, čím se stránka dostává více nahoru...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0