Autor Zpráva
weselow
Profil *
myslim, ze mam celkem slusny znalosti, co se tyce html. Rad bych neak pokrocil dal a naucil se php. Moh by mi nekdo poradit jak zacit, lepe receno kde se to naucit? Dik
weselow
Profil *
Jezismarja, sory že sem nepoužil diakritiku a interpunkci. Prosím netrestejte.
Yuhů
Profil
diakritika prominuta.

Jsou asi tak dvě cesty. Buďto si pořídíš nějakou knížku a pojedeš podle ní, nebo to zkusíš cestou pokus/omyl. Osobně doporučuji spíše cestu 1.

Kdybys to chtěl zkusit cestou pokus/omyl, tak si napřed nainstaluj php na svém počítači. Na to potřebuješ software na server, nejčastěji Apache (s ním se vyplatí naučit se i tak). A do něj doinstalovat PHP. Dá se to nainstalovat i na Windowsech, v tom případě jsou asi lepší nějaké balíčky, které to nainstalují všechno najednou, například PHPTriad a jiné (odkazy v článku www.jakpsatweb.cz/php/jak_zacit.htm ). Rozchození php na vlastním počítači je pro začátečníka to nejtěžší a jakmile se to povede, už to jde všechno mnohem lépe.

Pokud nechceš jít do knížky, zkus si najít nějakou sérii článků, například na Živě nebo na Intervalu.
weselow
Profil *
Každopádně děkuju za odpověď, už sem se na nějaký knížky koukal, mám teď volný pětikilo tak si asi něco koupim. Dík.
Fox
Profil
No myslim že na pochopeni podstaty PHP by ti mohlo stačit ToTo (teda apoň mně stačilo)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0