Autor Zpráva
Tata
Profil
Buď hľadám zle, alebo sa táto konkrétna otázka ešte nevyskytla. A z php.net som tiež veľmi nezmúdrel. Pritom ide o takmer triviálnu vec (podľa mňa).
Mám štyri súbory:
subor.php - prvý volaný z menu pri načítaní stránky - obsahuje údaje zadané do formulára v subor_form.php
...

<? include "subor.dat" ?>
Dátum poslednej aktualizácie: dd.mm.yyyy
<a href = subor_form.php>EDITUJ</a>
...

subor_form.php - formulár na vyplnenie údajov
...

<form action=subor_work.php...
...

subor_work.php - súbor s funkciami na spracovanie údajov a ich uloženie v subor.dat


Snažil som sa nájsť alebo napísať funkciu, ktorá by v subor_work.php zaznamenala dátum aktualizácie, uložila ho do premennej a vložila do subor.php. Točím sa dookola, ale neviem to. Poraďte, prosím.
anode
Profil
stat() ?
tiso
Profil

Dátum poslednej akutalizácie: <?php date("d.m.Y", filemtime("cesta/subor.dat")) ?>
prochazka.zde.cz
Profil *
no jestly jsem to dobre pochopil:

tak v miste kde se da zjistit datum posledni aktualizece si uloz tu hodnotu do promenne a potom uz v kazdem modulu stou hodnotou pracuj...

treba:

// toto si uloz do modulu kde se za zjistit posledni aktualizece
global $sDatum; //delinice promenne

nebo pokud tu aktualizaci menis rucne tak:

global $sDatum;

$sDatum ="22.6.2006";

a potom v kazdem modulu kde potrebujes znat datum posledni aktualizece, proste das
prikaz echo.

treba:

echo $sDatum;

pripadne lepsi reseni je predavat datum jako paramet funkce, nez to davat do globalni promenne...
tata
Profil *
Ďakujem všetkým. Ono to nefungovalo síce ani v jednom prípade, ale zjavne som robil chybu ja niekde v syntaxi. Nakoniec som našiel na PHP.NET toto:


<?php

// outputs e.g. somefile.txt was last modified: December 29 2002 22:16:23.

$filename = 'somefile.txt';
if (file_exists($filename)) {
echo "$filename was last modified: " . date ("F d Y H:i:s.", filemtime($filename));
}
?>

A funguje to na prvý šup.
tiso
Profil
To je to čo som Ti napísal ja, len si si nevšimol "cesta/" pred subor.dat
Dúfam že aj ostatné problémy budeš riešiť na php.net
tata
Profil *
Je tu ešte jeden problém a síce, že na localhoste to funguje na 100%. Ale keď som to uploadoval na server, tam sa tá hláška vôbec neobjaví. Dokonca ani textorý reťazec ...was last modified... hm... budem sa v tom ešte štúrať, keď sa mi prestanú z tých scriptov zahmlievať oči :-). Ale aj tak vďaka. Hol, niekto to má v hlave, niekto vie, kde hľadať a niekto sa to musí všetko ešte len naučiť...
djlj
Profil
"tá hláška vôbec neobjaví. Dokonca ani textorý reťazec"
Není to tím, že podmínka (file_exists($filename)) se neprovede, tedy, že soubor neexistuje?
tata
Profil *
Ten súbor tam je. Robím to v Homesite a mam nastavený aj local, takže mám aj funkčné previe. V Homesite výstup z funkcie normálne vidím, ale keď stránku otvorím priamo z localhostu alebo zo servera, tak nevidím nič.
Tata
Profil
Není to tím, že podmínka (file_exists($filename)) se neprovede, tedy, že soubor neexistuje?

Už som na to prišiel. Neuvedomil som si, že hoci sú spomíinané súbory v spoločnom adresári [ADRESAR],
subor.dat
je included do súboru o úroveň vyššie, takze spravne musi byt:

$filename = 'adresar/subor.dat'


a je to:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0