Autor Zpráva
Kraťas
Profil *
Komu funguje? Neumim popsat problém, ale stejné stránky mi na hostingu fungují, ale na localhostu ne. POdle návdodu jsem v konfiguračním souboru odkomentoval dva řádky s mod_rewrite, ale nic. Po kliknutí na odkaz mi to tam šoupe nějakou interní fialovou stránku. Myslím, že tento problém má víc lidí, vyřešil ho někdo?
davidcoudy
Profil
možná nemáš tu stránku ve výchozím adresáři serveru.
Kraťas
Profil *
I to jsem zkoušel (někdo to tu psal), ale přijde mi, že taky nefunguje.
davidcoudy
Profil
jestli to načítá interní fialovou stránku tak to jde. možná je v
C:\Program Files\EasyPHP1-8\www zkus si stránku nakopírovat tam
Kraťas
Profil *
To znamená, že když chci na EasyPHP provozovat mod_rewrite, tak ty konkrétní stránky musím mít v kořenovym adresáři serveru? To snad ne..:-(
Kraťas
Profil *
Ješětě jinak. Teď jsem nainstaloval EasyPHP a v konfiguraci Apache odkomentoval tyhle řádky:

LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so
AddModule mod_rewrite.c

restartoval jsem Apache a nic - žádná fialová stránka, na odkaz není žádná reakce.

Zápis v .htaccess mám asi takto:

RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteRule ^prvnistranka$ index.php?cislo=01000000 [L,QSA]
RewriteRule ^prvnipodstranka$ index.php?cislo=01010000 [L,QSA]

V odkazech směruju například na href="prvnistranka".
Kraťas
Profil *
Nikdo prosím neví? Potřeboval bych poradit..:-(
quepasa
Profil *
me zt na stejny verzi zatim taky nefakci.... udelal jsem snad vsecho co ty a jeste neco navic :)
a porad nic... taky si s tim lamu hlavu..jestli jsem blb ja
koudi
Profil
Nemusíš to mit v kořenovym adresáři, můžeš si k tomu vytvořit nějaký virtual hosty.
Jinak mě to na EasyPhp funguje úplně normálně.
Tomac1
Profil *
Ahoj lidi,
Já mám taky problém s rozchozením mod_rewrite na pc. Používám PHP Home Edition a fakt to nemůžu rozchodit.

Snad každej píše o tom jak mít lepší adresy, ale jak skutečně nastavit mod, aby fungoval doma ví jen málo lidí.
Každej machr řekne, tak se podívej na internet, je tam dost článků...

Jo, ale v každým je to samý odkomentuj LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so, nastav výchozí adresář a změn AllowOverride na All.

Tak to už jsem udělal snad po stý a prostě to nejede.

Nevíte někdo co s tím?
Myslím, že problém bude opravdu někde jinde!
ace
Profil *
cca před měsícem jsem to instaloval na XPčka, již se nepamatuji co jsem nastavoval ale jel jsem podle nějakého návodu co jsem našel na netu - mod rewrite jsem bez problémů rozchodil a funguje.
Tomac1
Profil *
To: ace

Já to zkoušel taky podle návodů. Postupoval jsem přesně a nic.

Teď mám novej počítač, tak jsem doufal, že začnu s čistým štítem a pojede to.

Asi tam bude ještě nějaká prkotina.
Jdu hledat dál, alevypadá to,že nejsem sám kdo má problém na PHP Home.
k
Profil *
kouknete se do souboru conf/httpd.conf

to je konfigurak apache tam najdete seznam modulu (Modules) a odremujte ten ktery chcete povolit (smazte # pred cestou k modulu).
Pod timto seznamem je jeste jeden podobny seznam a tam udelejte to samy. Pisu to ted z hlavy takze to neni uplne presny.

Je totiz mozny ze mod_rewrite nemate povoleny.
k
Profil *
Tomac1
Chapu ze muj predchazejici prispevek je tvemu dost podobny ale 1. jsem ten tvuj precetl az potom a 2. dulezite je odkomentovat to i v tom druhem seznamu.

Jelikoz to pisu z hlavy tak nic lepsiho nez v "tom druhem seznamu" napsat nemuzu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0