Autor Zpráva
krteczek
Profil *
zdravím, mám na mdk10.0 nainstalovany apache/php/mysql, apache a php jede bez problému. problém je v tom, že jako user nemám přístup k mysql, jedině jako root, a to ještě jen v konzoli a ne pres php . nevíte kde začít?
krteczek
thingwath
Profil
Nerozumím. MySQL, pokud běží, tak naslouchá buďto na nějakém soketu nebo síťově. S rootem by to taky nijak souviset nemělo, protože root v MySQL je úplně jiný než root systémový (použij mysql -uroot).

Kde je problém s PHP? Prostě se k té databázi připojíš jako vždycky.
thingwath
Profil
Je tedy možné, že v Mandraku je speciálně balíček na podporu MySQL v PHP.
Leo
Profil
mysql_connect("localhost","root","pripadneheslo") vam nefunguje? Pokud ne, pak asi musite v mysql pridat uzivatele. Leo
krteczek
Profil *
při pokusu o připojení mi to píše tohle:
Fatal error: Call to undefined function: mysql_connect() in /var/www/html/2/registrace.php on line 19
krteczek
Profil *
aaaaaaaaaaa jsem tam:o)
krteczek...
Leo
Profil
No jeste ze tak :-) A cim to bylo? Leo
thingwath
Profil
Tipuju ten balíček :-)
krteczek
Profil *
ale sem fuuul nejde to.... to se mi rozjela jen devinični tabulka... :(


<?
include ("config.php");
mysql_connect(SQL_HOST, SQL_USERNAME, SQL_PASSWORD) or die("Nelze se připojit k MySQL: " . mysql_error());
mysql_select_db(SQL_DBNAME) or die("Nelze vybrat databázi: ". mysql_error());
?>

to je celý script, a píše mi to tohle: Fatal error: Call to undefined function: mysql_connect() in /var/www/html/aratain/neco.php on line 3
jako by neznalo to php funkce pro pripojeni k databazi
krteczek
Leo
Profil
Podle hlaseni asi nezna :-) Jakou mate verzi PHP, Apache a MySQL? Leo
krteczek
Profil *
Apache-AdvancedExtranetServer/2.0.48 (Mandrake Linux/6mdk) mod_perl/1.99_11 Perl/v5.8.3 mod_ssl/2.0.48 OpenSSL/0.9.7c PHP/4.3.4 Server at 127.0.0.1 Port 80
a mysql:
mysql> \s
--------------
mysql Ver 12.22 Distrib 4.0.18, for mandrake-linux-gnu (i586)

Connection id: 1
Current database:
Current user: krteczek@localhost
SSL: Not in use
Current pager: stdout
Using outfile: ''
Server version: 4.0.18
Protocol version: 10
Connection: Localhost via UNIX socket
Client characterset: latin1
Server characterset: latin1
UNIX socket: /var/lib/mysql/mysql.sock
Uptime: 33 min 33 sec

Threads: 1 Questions: 2 Slow queries: 0 Opens: 6 Flush tables: 1 Open tables: 0 Queries per second avg: 0.001
--------------
pomuze to? když dam vypsat var_export($_SERVER) ; tak to vypíše:
array ( 'HTTP_HOST' => '127.0.0.1', 'HTTP_USER_AGENT' => 'Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; cs-CZ; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0', 'HTTP_ACCEPT' => 'text/xml,application/xml,application/xhtml+xml,text/html;q=0.9,text/p lain;q=0.8,image/png,*/*;q=0.5', 'HTTP_ACCEPT_LANGUAGE' => 'cs,en-us;q=0.7,en;q=0.3', 'HTTP_ACCEPT_ENCODING' => 'gzip,deflate', 'HTTP_ACCEPT_CHARSET' => 'ISO-8859-2,utf-8;q=0.7,*;q=0.7', 'HTTP_KEEP_ALIVE' => '300', 'HTTP_CONNECTION' => 'keep-alive', 'HTTP_COOKIE' => 'loginkey=08435a5420a2f5d16e263571475ad890; user=krteczek', 'HTTP_CACHE_CONTROL' => 'max-age=0', 'PATH' => '/sbin:/usr/sbin:/bin:/usr/bin:/usr/X11R6/bin', 'SERVER_SIGNATURE' => '
Apache-AdvancedExtranetServer/2.0.48 (Mandrake Linux/6mdk) mod_perl/1.99_11 Perl/v5.8.3 mod_ssl/2.0.48 OpenSSL/0.9.7c PHP/4.3.4 Server at 127.0.0.1 Port 80
', 'SERVER_SOFTWARE' => 'Apache-AdvancedExtranetServer/2.0.48 (Mandrake Linux/6mdk) mod_perl/1.99_11 Perl/v5.8.3 mod_ssl/2.0.48 OpenSSL/0.9.7c PHP/4.3.4', 'SERVER_NAME' => '127.0.0.1', 'SERVER_ADDR' => '127.0.0.1', 'SERVER_PORT' => '80', 'REMOTE_ADDR' => '127.0.0.1', 'DOCUMENT_ROOT' => '/var/www/html', 'SERVER_ADMIN' => 'root@localhost', 'SCRIPT_FILENAME' => '/var/www/html/SKOLA/index1.php', 'REMOTE_PORT' => '1156', 'GATEWAY_INTERFACE' => 'CGI/1.1', 'SERVER_PROTOCOL' => 'HTTP/1.1', 'REQUEST_METHOD' => 'GET', 'QUERY_STRING' => '', 'REQUEST_URI' => '/SKOLA/index1.php', 'SCRIPT_NAME' => '/SKOLA/index1.php', 'PHP_SELF' => '/SKOLA/index1.php', 'PATH_TRANSLATED' => '/var/www/html/SKOLA/index1.php', 'argv' => array ( ), 'argc' => 0, )
thingwath
Profil
Projdi si balíčky, furt si myslím, že v mandraku je mysql pro php v odděleném balíčku. Chceš něco jako php-mysql nebo něco na ten způsob.
krteczek
Profil *
Zdá se že už je to v pořádku... když jsem v balíčkách hledal ručně tak jsem přehlídl php-mysql :o(((
už nevypisuje chybové hlášky... děkuji vám za pomoc...

krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0