Autor Zpráva
Boy
Profil
Možná že jsem blbý ale nevím, jak udělat to, aby se mi title dynamicky měnil. Co to znamená? Prostě includuju do indexu externí stránky a chci aby se title měnil podle toho, jaká stránka se vkládá. Jako jediné řešení vidím deklarování proměnné $title do každé externí stránky. Problém je s vytisknutím $title, jelikož se vždy deklaruje později, než je potřeba ji vytisknout. Doufám že mi rozumíte... jak tohleto řešíte vy?
BaTeCzKo
Profil
Já to neřeším, mám statický titulek...

Ale dalo by se to udělat snadno. Když skládáš stránku z částí jako já, tak to uděláš takhle:

stranka.php:

$titulek="blablabla";
include("hlavicka.php");

obsah stránka.... blablabla

include("paticka.php");
Boy
Profil
No je to sice pěkné, ale pořád to není ono. Musel bych do každého toho externího souboru vkládat i celou strukturu html.
Boy
Profil
Zajímalo by mě, jestli to nejde i jinak, lépe.
Aesir
Profil
Boy:

Můžete si například na zobrazení hlavičky vytvořit funkci a té předávat title jako atribut.
Leo
Profil
"Jako jediné řešení vidím deklarování proměnné $title do každé externí stránky."

Tu musite deklarovat pred includem. Podle ceho se rozhoduje, ktera stranka se includuje? Tak podle tehoz rozdhodnete jaky bude title, v cem je problem? Leo
Boy
Profil
Už to mám. Nicméně děkuji BaTeCzkovi za tip..... $title deklaruju před tím includem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0