Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj, na stránce používám kódování utf-8,
když ale do databáze vkládám data přes PhpMyAdmina, tak se mi potom na stránce vložený data přes admina zobrazí špatně (Místo háčků kostičky a tak). Jak mám v adminovi nastavit kódování, tak aby mi to fachalo dobře?. Je tam spouta možností a vůbec si s tim nevim rady. Díky moc.
Acci
Profil
Nastav si Language na Czech (cs-utf8) a Znaková sada v MySQL na UTF-8 (toto nastavení je hned na úvodní stránce po přihlášení)
Martin
Profil
Na úvodní stránce mám
Language cs-utf8
Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) // nedá se asi změnit
Znaková sada připojení k MySQL : utf_czech_ci // co tady mám vybrat?

Potom u každý tabulky mám slobupec Porovnání. Tam si taky můžu vybrat nějaký kódování. Co tady mám vybrat? Nějak s tim experimentuju, ale nedaří se mi to dát dohromady.

Díky
Martin
Profil
O tom Porovnávání jsem se asi špatně vyjádřil. Když si kliknu ta tabulku tak mi to vypíše
Sloupec Typ Porovnávání Vlastnosti Nulový Výchozí Extra Akce
id smallint(6) utf8_bin UNSIGNED Ne auto_increment
para
Profil
Taky zaleží co máš za verzi admina, taky jsem s tím přesně takhle bojoval a nakonec přešel na verzi phpMyAdmin-2.6.0-pl3. Ta má podporu UTF-8 i pro Češtinu.
Martin
Profil
Verze je admina je2.6.1,MySQL 4.1.9-log
Lord
Profil *
S phpmyadminem spousteny na mem pocitaci jako localhost mam stejny problem.
Verze je admina je2.6.1,MySQL 4.1.9-log.
Pokud vyvtvorim tabulku nebo databazi, implicitne mi to vytvori s kodovanim swedish_ci.
Chtelo by to v nejakem konfiguracnim souboru zmenit implicitni kodovani.
Pouzivam server webzdarma a tem s cestinou problemy nema.
Akorat je problem s ř,ž,š. Možná to řeší atibut accept-encoding v tagu form, ze kterého se to odesílá.
Kdo o tom více???

Děkuji za odpověď
Bonmuff
Profil *
Take jsem se s timto problemem potykal a nakonec jsem na webu nasel toto reseni (jinak to mas vsechno dobre). Do includovaneho souboru (nebo tridy), kterym se pripojujes ke sve databazi proste pridej nasl. kod:

mysql_query("SET character_set_client=utf-8");
mysql_query("SET collation_connection=utf-8");
mysql_query("SET character_set_connection=utf-8");
mysql_query("SET character_set_results=utf-8");

A bude ti to fungovat.


Problem je totiz v tom, jak jsou data odesilana...
Yuhů
Profil
A nebude lepší vlézt do PHP šablon PHPadmina a přidat tam meta tag pro UTF?

A potom už jenom případně jenom překódovat soubor s českými hláškami.

Nebo případně před každým zadáváním dat přepnout kódování stránky na UTF-8 (což je ovšem pakárna, ale zkusí se tím, zda je problém skutečně tady).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0