Autor Zpráva
wellard
Profil
Dobrý den,

chtěl bych si vytvořit menší systém na Templates. Poradíte mi prosím, jak vytvořím složku s možností zápisu souborů do ní a jak získám obsah souboru do proměnné?

$var = funkce();
echo $var; // chci aby vypsalo obsah souboru...

Děkuji všem
BaTeCzKo
Profil
$var=file_get_contents("soubor.txt");

echo $var;
wellard
Profil
A jak ještě vytvořím tu složku, abych do ní mohl hned začít zapisovat soubory? Tedy s povolenými všemi právy?
BaTeCzKo
Profil
wellard
To se povoluje přes FTP klienta.
Např. v Total Commanderu:

Soubory -> Změna atributů

Ale někde může být filesystém omezený...
wellard
Profil
Potřeboval bych tu složku vytvořit rovnou s právy, tak, aby to mohl dělat uživatel bez přístupu na FTP
pavel prochazka.zde.cz
Profil *
jen takova mala poznamka:
pokud se da v php pristupovat k souboru pres protokol FTP, tak to nebude problem si vytvorit pozadovanou slozku i soubor s predem definovanima pravama. Ale tp nevim zda jde.
BaTeCzKo
Profil
pavel prochazka.zde.cz
Na wz mi jde adresar vytvorit primo pomoci fce mkdir() (nebo jak to je) a neni problem. Ale jinde muze tato funkce byt zakazana.
pavel prochazka.zde.cz
Profil *
Na wz mi jde adresar vytvorit primo pomoci fce mkdir() (nebo jak to je) a neni problem. Ale jinde muze tato funkce byt zakazana.

pokud je to tak, tak se neda svitit. Tak to tazatel musi vyresit jinak a nebo celi web provozovat na svem zeleze doma, pokud si nechce koupit nejakou komercni sluzbu a chce pouzit free hosting....
jimmy
Profil
urcite to jde..
mkdir(cesta/ke/slozece/jmenoslozky, 0700)
tak to delam ja...
dnes jsem to testoval takze to jede
jimmy
Veru
Profil *
Ahoj,
narazila jsem na takovou zvláštnost. Potřebovala jsem vytvořit objednávky starších čísel časopisů, do textového souboru jsem vypsala jednotlivá čísla a oddělila *, pak jsem obsah souboru načetla do proměnné jako string a pak funkcí explode (oddělovač byl *) vytvořila pole. Pro každou položku pole se vytvořil checkbox. Když jsem ale formulář odeslala, pracovalo se jen s hodnoutou prvního políčka, ostatní to ignorovalo. Každý checkbox měl jméno s hodnotou čísla, takže nechápu v čem je problém. Když jsem čísla vypsala rovnou do pole, všechno funguje správně.
Takže kdyby někdo věděl, jak to udělat přes ten textový soubor, budu moc vděčná.
Zdrojový kód můžu poslat mailem.
Dík
santara@seznam.cz
DJ Miky
Profil
Veru
Pokud vím, tak se odesílají jen ty checkboxy, které jsou zaškrtlé... Není to tím?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0