Autor Zpráva
killer
Profil
Nevíte kde najdu nějaký dobrý a přehledný návor na tvorbu redakčního systému v php ??

Díky
Juraj Páll
Profil *
www.php.net
DJ Miky
Profil
na www.builder.cz něco bylo, ale už je to starší...
llook
Profil
Dobrý a přehledný, to fakt nevím. To co bylo na builder.cz je opravdu hodně starý, myslím, že ještě pro PHP3 a moc velký dojem to na mě neudělalo.
Polaroid
Profil
Myslím si, že pokud hodláš jenom kopírovat cizí kódy resp. následovat cizí postupy (prosím, neber to jako urážku, útok...), tak se nic moc nenaučíš, buď si něco rovnou stáhni nebo zkus něco vymyslet sám, od začátku a s trochou vlastní invence, to je imho pro tvůj další programátorský růst to nejlepší, nebo alespoň mě to takhle - bez jakékoliv nápovědy, jak se to asi v praxi dělá - neuvěřitelně bavilo, ale já nejsem tak zcela normální. (možná je to také tím, že mi dělá problémy porozumět cizím kódům)
Meldo
Profil
Polaroid
Ja myslim, ze je to dobre si najskor nieco vyskusat vytvorit podla navodu a az potom skusat nieco sam. Ak zacanas programovat, najma ak php je tvoje prvy "programovaci jazyk" tak je to podla mna to najlepsie.
Po niekolkych vytvorenych anketach, guestbook-och a podobnych blbostiach clovek ani zdaleka nepozna tie najlepsie programatorske postupy, nevie nic o bezpecnosti a pod. nato, aby mohol tvorit redakcny system. A nie vzdy sa cloveku chce robit nieco mesiac/e, aby to potom spravil este raz. Koniec koncov, "naco vymyslat koleso, ked uz je vymyslene".
Ale musim uznat, ze pre programatorsky ras je to asi najlepsia volba.
thingwath
Profil
Polaroid
Nemyslím, že by se v praxi programovalo bez jakékoliv nápovědy, to by bylo dost nanic, ne? :-) V praxi je nejdůležitější vyřešit problém, ne nekoukat se přitom do taháku ;-)

To mi připomíná, že už přes půlrok piluju návrh jednoho svého CMS a do implementace se mi hodně moc nechce :-)
Polaroid
Profil
thingwath

> Nemyslím, že by se v praxi programovalo bez jakékoliv nápovědy, to by bylo dost nanic, ne?
Ani já se v praxi nestydím koukat každých 30 sekund do dokumentace a každých 60 sekund implementovat cizí knihovnu, ale pokud se chceme programování naučit nebo chceme udělat nějaký lepší produkt, než ten, co již někdo udělal před námi, potom není na škodu zapojit i svoje vlastní myšlení, to je ta myšlenka, kterou jsem se zde pokusil prezentovat.

> To mi připomíná, že už přes půlrok piluju návrh jednoho svého CMS a do implementace se mi hodně moc nechce :-)
To mi připomíná, že už přes půlrok implementuji jeden takto vypilovaný návrh CMS a stále mi to nechce fungovat tak, jak bych si představoval :)
mila
Profil
> To mi připomíná, že už přes půlrok piluju návrh jednoho svého CMS a do implementace se mi hodně moc nechce :-)
To mi připomíná, že už přes půlrok implementuji jeden takto vypilovaný návrh CMS a stále mi to nechce fungovat tak, jak bych si představoval :)

To mi připomíná, že jsem si vlastně zapnul komp, abych pohnul s tím CMS :)
Anonymní
Profil *
www.supersvet.cz/phprs/
WertriK
Profil
Udělejsisám - jeden z nejlepších rs :)
llook
Profil
To mi připomíná, že svůj vlastní počítač vlastě většinou spouštím proto, abych pohnul s tím ORM, do jehož vývoje jsem se pusil, abych pohnul s tím CMS. Ale to počká, momentálně mám zajímavější věci na práci (a hlavně takový, který zanedlouho budou vidět - třeba přímo tady v diskuzi).
thingwath
Profil
No, já počítač poustím proto, že nemám žádný jiný přehrávač, ale napadá mě při tom leccos, tedy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0