Autor Zpráva
ph@tE
Profil *
S PHP jsem začal nedávno, takže toho moc nevím. Mám tento php script:
<p><?php
echo "<a href='#'";
if ($font=='a') echo " onClick='pismo10(); return false' id='funkceA' class='pictures' title='Máte vybranou velikost písma <b>10pt</b> ( typografických bodů ).'";
else echo " onClick='pismo10(); return false' id='funkceA' class='pictures' title='Kliknutím si změníte velikost písma tohoto webu na <b>10pt</b> ( typografických bodů ).'";
echo "></a>\n ";
echo "<a href='#'";
if ($font=='b') echo " onClick='pismo12(); return false' id='funkceB' class='pictures' title='Máte vybranou velikost písma <b>12pt</b> ( typografických bodů ).'";
else echo " onClick='pismo12(); return false' id='funkceB' class='pictures' title='Kliknutím si změníte velikost písma tohoto webu na <b>12pt</b> ( typografických bodů ).'";
echo "></a>\n ";
echo "<a href='#'";
if ($font=='c') echo " onClick='pismo14(); return false' id='funkceC' class='pictures' title='Máte vybranou velikost písma <b>14pt</b> ( typografických bodů ).'";
else echo" onClick='pismo14(); return false' id='funkceC' class='pictures' title='Kliknutím si změníte velikost písma tohoto webu na <b>14pt</b> ( typografických bodů ).'";
echo "></a>\n ";
?>
</p>

Potom mám na stránce defaultně nastavenou proměnnou font takto: $font = "a" a javascriptové funkce pismo10(), pismo12() a pismo14() změní styl ( logicky mám tři ) pomocí document.getElementById, ve kterém je nastavená velikost písma a který vysectuje velikost písma, kterou jste si vybrali...
Potřeboval bych udělat, aby se na událost onClick, nějak změnila ta proměnná font ( např. na "b"), změnil se styl a ta proměnná a by se uložila do cookies. Potom kdyby prohlížeč už nějakou proměnnou a našel, tak by změnil styl. To už nastaveno mám, akorád že to ten styl změní pomocí javascriptu a ne php a navíc neumím zjistit, jestli je ta proměnná uložená v cookies, pouze zjišťuju jakou má hodnotu na stránce... budu moc vděčný za pomoc, děkuju moc.
WertriK
Vůbec nechápu proč tam taháš JS.

Budu mít odkaz

<a href="?font=small">Malé</a>
<a href="?font=middle">Střední</a>
<a href="?font=big">Velké</a>

Na začátku scriptu budu mít :

<?php

if (isSet($_GET["font"])) && (!empty($_GET["font"])) {

$styl = $_GET["font"];

setcookie("styl", $styl);

} else {

if (isSet($_cookie["styl"])) && (!empty($_cookie["styl"])) {

$styl = $_cookie["styl"];

} else {

$styl = "middle";

}

}

?>

V html hlavicce potom :

<style type="text/css">
/* @import url(<?=$styl;?>.css); */
</style>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.