Autor Zpráva
cayman
Profil *
zdravim,
pokud pouzivam model id-parentid ulozeni menu, jak jednoduse, pri generovani id do url (example.com/index.php?p=58) prepisovat?

Pochopil jsem dobre ze pokud pouziju rewritemap, je to to, ze pomoci php skriptu vygeneruji soubor ktery bude tou mapu; kde z db vypisu zceho na co se to ma prepsat; a modrewrite prevezme ten soubor a url tak prepise?

Pokud ano, je lepsi (rychlejsi) vyuzit tedy rewritemap, nebo do url pridat i parametr s cool uri a pak to prepisovat klasicky? (example.com/index.php?p=58&url=o-nas/kontakty/

diky
cayman
Profil *
hezky den,
pokud bych chtel pouzit rewritemap, pak se bez zasahu do httpd.conf nehnu?
Coz asi vetsina hostingu nepovoli.

Chtel jsem tedy pridat dalsi parametr (index.php?p=58&url=o-nas/kontakty/), ale pote, protoze potrebuji zachovat parametr p, na nemz zavisi dalsi okolnosti, by url uz nebyla tak hezka nebot by musela vypadat nejak o-nas/58-kontakty/
prepisovat jinym zpusobem by neslo?

Nebo vytvorit mapu jinyhi typu?

Prosim neomylneho kolegu Kajmana_, setkal se s tim, je nejake reseni? Potreboval bych nejak nakopnout
Diky opravdu moc
Kajman_
Profil *
Rewritemapa musí být opravdu zanesena v httpd.conf.

Osobně bych v db k menu dal i celou cestu včetně zděděného prefixu. Na ten sloupeček unikátní klíč a pak v něm hledal až v php správné id (58), které odpovídá adrese (o-nas/kontakty).
cayman
Profil *
to me take napadlo, udelat nejaky rychly dotaz na stringove id (musela by tam byt cela cesta asi protoze nektere odkazy se mohou jmenovat stejne, ale byt v jine vetvi)

a tak ziskat id integer a nastavit ttak $_GET, ale ten nastavim; ale nebude soucasti url, bude to pak neco platne,?
skoda ze ta mapa se neda pouzit; urcil by se elegantne vztah mezi polozkami.

diky za nakopnuti,
cayman
Profil *
tak to slo celkem hladce
ted se trapim jak presmerovat stara url (index.php=5) na nova (o-nas/kontakty/)

je vubec nejaka moznost jak to provest?
diky za nakopnuti
Kajman_
Profil *
To bych vyřešil taky přímo v php... kouknul, zda požadoval starou adresu a případně vygeneroval přesměrování na novou adresu.
cayman
Profil *
diky moc,
chtel jsem vedet jako neznaly mod_rewrite, jestli by to slo v nem...

myslite, ze cele toto reseni je celkem "ciste" reseni?
Nemam zkusenosti jak se to resi jinde...
Kajman_
Profil *
Nenapadá mě, proč by mělo být špinavé. Bez rewritemapy to asi líp neuděláte... a s ním možná taky ne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.