« 1 2 3 4 5 6 7 »
Autor Zpráva
Jan Němec
Profil
thingwath

LOL jesli nevis jakej je rozdil mezi kompilaci a interpretaci tak co sem lezes otraovat ?

Ale dobrez jsi jsi kamarad :-) tak ti to rad vysvetlim

Kompilace je ze se provede jednou a pak uz se dany program dal nekompiluje (precti si neco o .NET tak je to vysvetlene doporucuju ti C# programujeme profesionalne cervena tlusta knizka a nebo ASP.NET 2.0 a C# tvorba webovych stranek profesionalne)

Interpretace je to ze se dany script po kazdem zavolí přečte nějakým interpret proto dany script musi byt uzavren v <??> atd

ale fakt si o tom neco precti za todle se vecinou plati a lidi chodej na skoleni :-)
Jan Němec
Profil
Aesir
rychli bych nerikal je to scriptovaci jazyk ? :-) tak bych to zkratil nez ty udelas stranku v PHP tak ja udelat 2 weby v .NET
souki
Profil
nez ty udelas stranku v PHP tak ja udelat 2 weby v .NET
ale za prostředí a server zapltím tolik, kolik ty máš za 4 weby =)
thingwath
Profil
Jan Němec
Tak jestli máš tyhle vysvětlení z těch knih nebo školení, tak jsem velmi rád, že jsem za ně nedal ani korunu :-)
Aesir
Profil
Jan Němec:
ychli bych nerikal je to scriptovaci jazyk ?
Můžete mi to prosím přeložit do češtiny, abych mohl reagovat? :)

tak bych to zkratil nez ty udelas stranku v PHP tak ja udelat 2 weby v .NET
A jakým argumentem to podložíte?
Jan Němec
Profil
thingwath

:-) no spis lituju lidi kterem delas weby jesli mas tenhle nazor a pristup
Jan Němec
Profil
thingwath

Ale jesli mas jinej nazor na kompilaci a interpretaci a proc se pouziva <??> tak sup sem stim :-) rad se neco dozvym :-)
jinak tu druhou knizku doporucuje primo MS jen tak mezi nama ;-]
Jan Němec
Profil
Aesir

zkus si to a uvidis jelikos jsem delal v PHP, ASP, ASP.NET tak nejak vim o cem aspon mluvim vy jste evidentne nedelali ani v jednom jak vas posloucham tak to nema cenu svama vubec resit
thingwath
Profil
Já (teď) weby nedělám. Ale třeba Kompilace je ze se provede jednou a pak uz se dany program dal nekompiluje je úžasné moudro a ještě teď se nemůžu nabažit toho, jak to kompilaci krásně vysvětluje. Jestli je to z těch knih nebo školení...
Michal Hölzl
Profil *
Tak jsem si prohledl osobni web pana thingwatha a dal na jeho radu, ze pokud nas zajima odkud pochazi jeho nick at googlujeme. jako cca 10te vlakno jsem nasel tento velice zajimavy clanek http://hulanator.kompost.cz/index.php?view=66

pro to ty nevedi cim se zabyva http://hulanator.kompost.cz tak jde o archiv kde maji vyvojari moznost zapisovat ruzne vyzirky a lidi, ktery jim ukradli cast nebo celou aplikaci

No thingwath tam neni v roli toho poskozeneho ;)
thingwath
Profil
Jan Němec
Uzavírání částí kódu do <? ?> je docela zajímavá vlastnost PHP daná jeho vznikem a prapůvodním účelem použití. Šlo by to celkem snadno bez toho, ale PHP by tím ztratilo možnost takto jednoduchého použití, které přeci jenom užívá kdekdo.
thingwath
Profil
Michal Hölzl
Kdysi jsem se tam ze srandy napsal sám :-) Jinak myslím, že účel toho webu vámi asi moc pochopen nebyl.
Jan Němec
Profil
thingwath

lol ty si o tom fakt neco precti tudle debatu koncim ty jsi snad necetl ani zaklady na PHP od koska a nebo jine knizky todle rict je fakt vrchol
Aesir
Profil
Jan Němec:
vy jste evidentne nedelali ani v jednom
Nepouštím se do diskuze o jejímž tématu nic nevím, takže tohle můžeme přeskočit a můžete mi rovnou naservírovat ty argumenty vašeho tvrzení, o které jsem vás žádal.
Jan Němec
Profil
thingwath

jesli ty jsi fakt delal nekdy programatora tak to gl a hf tem webum
Michal Hölzl
Profil *
Aesir
no prace s VS je z velke casti zalozena na systemu klikani a drag & drop :)
PHP je i v dnesni dobe hodne psani ;)
thingwath
Profil
Jan Němec
Ne, k PHP jsem četl jenom dokumentaci, knížku žádnou. Co se ti na mém výroku nelíbí?

Webových aplikací jsem dělal jen pár, chystám se teď na další.
Jan Němec
Profil
Aesir

a muzes je prosim uvest aspon jeste jednou ?? Jesli to je to stim proc je rychleji .NET tak rikam vyzkousej si to a uvidis rekl jsem Soukimu co k tomu potrebuju a muzete testovat. A nebo se koukni na nejakou prezentaci od MS a pochopis proc
Jan Němec
Profil
ze nevis k cemu tam je <??> a ze se to muze psat bez toho to je asi nejvetsi joke
thingwath
Profil
Jan Němec
Všiml sis toho podmiňovacího způsobu? Kdyby to šlo... A nebylo by těžké zařídit aby to šlo.
Jan Němec
Profil
jenze ono by to neslo protoze se to interpretuje tim interpret rozlisi konec a zacatek scriptu od HTML ty vole todle je fakt moc htingwath tezky ignore az budes chtiti zase delat chytreho tak aspon si neco precti at vis o cem mluvis a nebo proc to tak je
Aesir
Profil
Jan Němec:
Argumenty pro několik bezduchých výkřiků. Například tento:
tak bych to zkratil nez ty udelas stranku v PHP tak ja udelat 2 weby v .NET
Pokud si myslíte, že "naklikáte" něco rychleji než někdo jiný to samé napíše, tak se tu celou dobu bavíme o neschopnosti programátora a ne jazyka.
thingwath
Profil
Jan Němec
Šlo by to, kdyby byl celý interpretovaný celek PHP a to by přeci tak těžké nebylo. Mám taky začít s osobníma urážkama? :-)
Michal Hölzl
Profil *
Aesir

taky jsem si driv myslel, ze je jedno v cem delam, jestli PHP nebo NET, pak mi jeden kolega ukazal video prezentace od MS tykajici se NETka a rozsvitilo se mi. Opravdu veci, ktere by v php zabrali cca hodinku psani v NETku vytvorili behem par minut.
Michal Hölzl
Profil *
thingwath
slo by to, ale v soucasnosti to nejde ;) pro tyto potreby by to asi chtelo mensi zasah do apache ;)
koudi
Profil
Michal Hölzl
Můžeš uvést konkrétní případ?
thingwath
Profil
Michal Hölzl
Do Apache? Hm, no páni. Co konkrétně byste tam měnili, smím-li to vědět?
Jan Němec
Profil
Aesir

he tak todle je dobrej vyrok o neschopnosti programatora :-) to je dalsi joke precti si neco o .NET a pak rikej neco o neschopnosti jo

thingwath
LOL todle fakt nema cenu precit si co je kompilace a co je interpretace a co se deje z kodem. A potom zjistis ze PHP je scriptovaci jazyk a kazdy interpretovany jazyk jako napriklad ASP je taky scriptovaci jazyk. Pak se muzem vratiti k teto debate na normalni urovni

Pokud te urazilo slovo vole tak to se omlouvam :-) a neber si to osobne
Aesir
Profil
Michal Hölzl:
A dostanu konečně ten konkrétní příklad, kdy v PHP budu něco psát hodinu a v NETu pár minut?
Jan Němec
Profil
koudi

koudy jesli mislis co udelas rychleji v .NET nez v PHP ?

tan treba DataGrid :-) najdi si co to je a pochopis
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0