Autor Zpráva
alois
Profil
Dobrý den.
Tvořím si aplikaci v php a najednou mě napadne kvůli seo abych netvořil odkazy typu slozka/index.php?id=2&neco=40 ale odkazy typu slozka/podneco-z-neceho/konkretni-vec/ . Viděl jsem to u pár aplikací jako blogy které tady uživetelé mají nebo obchody.
Jediný způsob co mě nadapl mkdir("podneco", 0777) a poté tam ještě dohodím soubor index.php s potřebnými údaji pomocí fopen fwrite fclose sice si mi zdá že to na wz.cz udělalo chmod složkám 755, ale fungovalo to. Pak mě naštvalo to že wz nějakou dobu nejel a zaregistroval se na php5 abych mohl pokračovat. Tam jsem ale narazil. Chmod taky 755 , ale ještě další problém s přístupem do složky SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 2657/2657 is not allowed to access ......... Tak si říkám, že až budu chtít aplikaci umístit někam na hosting který není zdarma, že to bude totéž jako na php5 než na wz.cz .

Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte nějaké schůdnější řešení?Nebo nevíte jestli se podobná tématika někde nenachází?Teda myslím její řešení.

Někde jsem četl že ta struktura složek kterou při prohlížení některých vebů vidím tam ani fyzicky není.
Nebo pak poslední varianta by byla odkazy typu indexp.php?promena=konkretni-slovo&den=pondeli jenže o tom si myslím, že si u českých vyhledávačů nepomohu.

Alois, díky předem za rady.
Hugo
Profil
alois

Hledej mod_rewrite
djlj
Profil
alois
http://httpd.apache.org/docs/2.0/mod/mod_rewrite.html
alois
Profil
Hugo OK díky najdu mod_rewrite...ale česky:-).
djlj
Čtení manuálů je někdy fajn. Jsou tam informace přímo od nuly a člověk se musí snažit aby něco z toho vymyslel za zběsilého hledání funkcí , které občas před tím vytvořil na několik řádků. To by ještě šlo, ale když se do toho přidá ještě angličtina......
V mém případě asi postačí přepsat příklad z http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html nebo najít další příklady.
Michal Till
Profil *
Zkus něco najít na http://www.myhtaccess.com .
Hugo
Profil
alois

Na intervalu je nekde zahrabany serial o mod_rewrite, teda pokud se nepletu,
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0