Autor Zpráva
meca
Profil
Zdravim,

ve svém putování světem PHP jsem narazil na nedokonalost, která se mi nedaří zdokonalit.

Jde o jakýsi filtr, který z XML příjmá data a jednotlivé sourozence (např. v RSS itemy) jednotlivě přiřadit k jistým položkám v databázi. Vše okolo jsem již zhotovil, avšak filtr, který přiřazuje ony itemy mě stále zlobí.

Nyní to dělám tak, že se snažím z (dejme tomu) elementu title vždy vyházet zbytečná slova a znaky, nechat tam pouze název a ten poté porovnat s databází pomocí dotazu s LIKE.

Ač to někdy funguje, je tu velký problém s novými slovy, které se v title stále objevují a které ještě nemám v poli se slovy na vyhození. Druhým, vážnějším, problémem je, že onen název se někdy ani v title nenachází a nachází se pouze v elementu description, avšak vyhazovat slova z description by bylo IMHO nejen neuvěřitelně zatěžující server, ale především by bylo téměř nemožné vyhodit všechna "zbytečná" slova.

Napadá Vás nějaký jiný způsob, jak takovýto filtr udělat? Děkuji...

PS: v té databázi je například "Alfons Moucha" a v title například "Alfons III Moucha je kojot" ...
matak
Profil
nevim jestli sem tě pochopil, ale co regulární výrazy?v dotazu sql by nepomohli?
meca
Profil
matak
Ano, regulární výrazy jsou možnost. Jenže by to muselo vypadat buť...

A) že by každý řádek v databázi musel být zkontrolován s každým title
B) že... nějak jinak

... Nerozumím tomu, ale to A vypadá jako nesmírná hovadina, proto se ptám - není to hovadina, která vyhodí do povětří servery mého hostingu?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0