Autor Zpráva
krteczek
Profil
Dobrý den opět mám (pro mne) zapeklitý problém
Dělám import dat z tabulky .xls do db (to neni problem už to mám vyřešené), jde o to že mám data ještě v jiných tabulkách, a na základě obsahu konkrétní proměnné ve vkládaných datech má vyhledat v db odpovídající položku v jiné tabulce, abych při importu dat nedělal třeba 10000 dotazu na db rozhodl jsem se nejprve data která mám v těch souvisejících tabulkách exportovat jen jednou do pole, a porovnávat s obsah polem čímž rapidně snížím počet db dotazu.
1.tabulka
sekce_id, sekce_název,

2 tabulka
kategorie_id, kategorie_skratka

z toho udělat pole (dvourozměrné z každé tabulky) a vymyslet jak v něm hledat
krteczek
nightfish
Profil
Nevidím ani jeden otazník. Co po nás tedy chceš?
tiso
Profil
Mal by si si ujasniť čo chceš robiť a potom ako to chceš robiť...
krteczek
Profil
b]tiso[/b]: to jsem právě udělal tím že jsem to zde napsal, sice krkolomně a pro vás možná i nesmyslně, ale mi to pomohlo :-), Prostě mám jistá data v databázi ve dvou tabulkách, a jejich id používám na třídění dat v tabulce třetí. Prostě mám trošku lépe navrženou strukturu dat v mysql než klient v excelu a protože zapisovat ručně 1000 položek je _sebevražda_ (čili jen krajní řešení) tak jsem se snažil o strojní zpracování, což se mi teď konečně podařilo rozchodit.
Měl jjsem problém s ukládáním vytažených dat z databáze do pole a potom v tom poli vyhledávat. prostě jsem měl špatně navržená array, navíc ten zdrojový soubor obsahuje spoustu chyb, a neuplných dat (věřím že se to zlepší), takže script jsem musel udělat blbuvzdorný. A tyto dvě věci se mi začali míchat do sebe (neuplnost dat, špatná práce s array).
díky za váš čas:-) krteczek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0