Autor Zpráva
RuThaN
Profil
Všude čtu že se to dělá pomocí \n ale mě
$text ="Kecy \n kecy na dalším řádku";
nechodí.. při zapisování do souboru pomocí FpuS($file,"\n"); taky nic.. Takže mam nějakou špatnou verzi nebo co dělám špatně?
Hugo
Profil
Pokud to chces vypsat odradkovane, tak musis pouzit funkci NL2BR()
$text ="Kecy \n kecy na dalším řádku";
print NL2BR($text);

Ovsem, ze ti nefunguje odradkovani pri zapisu do souboru je divne, jedine co me napada je, ze pouzivas misto uvozovek apostrofy. To by zpusobilo, ze se text pouze ulozi do souboru a nehledaji se zadne specialni znaky.
mipo
Profil
Server beží na Windowsoch alebo pod Linuxom? Ak na Win skúste použiť namiesto \n zápis \n\r alebo \r\n. Ovšem potom to zase bude blbnúť pod Linuxom.
Hugo
Profil
Me funguje \n na Widlich i na Linuxu. Ale na druhou stranu, u Widli clovek nikdy nevi :-)
Yuhů
Profil
Mně to, RuThanNe funguje.

<? echo "Text \n na dalším řádku" ?>

Když se podívám do zdrojáku, tak je to odřádkované. Je to Linux, Debian.

Nechtěl jsi náhodou, aby to bylo odřádkované na stránce? To se dělá normálně zápisem <br>.
RuThaN
Profil
No já to testuju na apachi 1.3.2.3 pod Win XP SP2..
Ne používám uvozovky. Někde(php.cz myslim) sem na viděl i \\n to taky nešlo..
Yuhů: No právě, že tenhle netupější příklad mi nechodí.. Ještě mě tak napadá, že to lomínko je naštatný klávesnici a má špatnej ASCI kód.. Používám klávesu vede backspacu.. Při zápisu do souboru to vyhodí, znak tvaru obdélník prázdnej obdélník.
Při zápisu tohle <? echo "1\n2" ?> Mi mezi těma číslama udělá jen mezeru..
Hugo
Profil
Problem muze byt v Notepadu (if to otviras v nem). On nekdy kazi odradkovani a myslim, ze konec radku nahrazuje ctvereckem (ale uz si nejsem jisty, nekolik let ho nepouzivam).
RuThaN
Profil
No presně tak používám notepad, tak na psaní, tak na zobrazování výslednýho souboru.. Písmo pro zobrazování mam times new ruthan(roman) a ukládám to s ANSI kódováním.. Co mam teda změnit?
Hugo
Profil
Tak jsem zkousel otevrit soubor vygenerovany PHP pomoci notepadu a opravdu to misto odradkovani vypsalo ctverecek. Bohuzel se mi to nepovedlo nijak spravit. Zkus pouzit napr. metapad.
RuThaN
Profil
Tak sem otestoval víc věcí co zobrazujou text a setkal sem se střídavým úspěchem a neúspěch.. Třeba ultraedit funguje v pohodě.. Teď jde jen to jestli se neděje chyba už v ukládání phpéčka v notepadu, čemu by nasvědčovalo to že to mrkní i klasický echo, nebo jestli je to chyba způsobená až při zobrazování výsledného souboru.. A podle toho eventuelně zkusit přenastavit Notepad taky aby to chodilo i tam.. Při ukládání se nastavuje kódování mezi Ansi, Unicode a UTF-8 což by mohlo mít vliv a další věc, která by na to mohla mít vliv je ještě volba písma mam středoveropskej times..
llook
Profil
Většina DOS/Windows editorů (vč. Notepadu) považuje za konec řádku sekvenci "\r\n", Unixové editory používávají "\n" a Macovské "\r". Jsou pro to historické důvody - prostě se výrobci včas nedohodli.
Lepší editory mezi těmito třemi umožňují přepínat.

Pokud to má generovat nějaký plain/text soubor určený k tomu, aby si ho uživatel otevřel v Poznámkovém bloku, pak bych volil DOSácké "\r\n". Pro ostatní případy používám "\n".
RuThaN
Profil
Ilook: V tohle případě je sem uživatel já tak je to fuk, je to databáze mýho vlastního e-shopu, ale pro příště se to hodí vědět, takže dík všem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0