Autor Zpráva
Radim
Profil *
Ahoj
Chci se zeptat jestli to mám dobře.

Udělal jsem přihlašování tak, že po přihlášení do schránky uživatel může zůstat asi 5 minut přihlášen, pak je automaticky odhlášen. Když po vypršení času dá F5 tak ho to přesměruje a vypíše že byl odhlášen. Nevýhodu to má tuto: Pokud se např. přihlásí, pak ukončí práci. a pak se znova vrátí např. za hodinu a zase se přihlašuje - tak v případě, že mezi tím nikdo jiný kromě něho se nepřihlašoval, tak mu to provede odhlášení místo přihlášení. Musí se tedy znou přihlásit. Není to blbost? Neměl bych to raději udělat tak, že když se mu načte stránka po přihlášení, bude přihlášení obnoveno od nuly (tedy odpočet času). To by mu pak nedělalo problém, že když se přihlásí podruhé nebude to psát, že byl odhlášen ale rovnou ho přihlásí...
RiZe
Profil
Já jsem to měl udělané tak, že byl odhlášen a zobrazila se mu hned obrazovka přihlašovací. Spíš jsem řešil problém, že když odešel a nevrátil se, zůstal po něm záznam v databázi že je přihlášen. Nakonec jsem to vyřešil CRON skriptem, který se spouštěl každou hodinu a uživatele, který měl čas posl akce delší než hodinu, tak odhlásil. Horší je to když není CRON k dispozici.
Polaroid
Profil
Pokud je to přes cookies, tak se prostě cookie smaže resp. vyprší její platnost a když uživatel aktualizuje, tak se mu pak zobrazí přihlašovací form.
24k_work
Profil *
Ukladej do DB cas jeho posledni akce / Klik na webu , v administraci / a zarovnen provadej akci DELETE vsechna prihlaseni z databaze kde je soucasny cas - cas prihlaseni > nez tvuj nastaveny TIMEOUT
Radim
Profil *
Diky za reakce
Radim
Profil *
To s tím přesměrováním na přihlašovací formulář, je dobrý nápad... že mě to nenapadlo :-)
Pro 24K - mám to udělané tak, že starý záznam session se maže když se lidi přihlašují. jenže pokud se nikdo mezi tím nepřihlásí (a to se může stát, pokud návštěvnost bude např. 1-3 lidí do hodiny)...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0