Autor Zpráva
w8
Profil *
Nevím, jestli jsem správně napsal skript pro vytvoření tabulek. Zde jsou zdrojove kody, kdyztak mi reknete co je spatne. Dik.

takže nejdřív soubor který tvoří tabulku


<?php

require "db.php";

$create_table = MySQL_Query("create table produkty (
id int auto_increment not null,
jmeno varchar(50),
popis varchar(250),
cena decimal(4,2),
primary key(itemId)
); ");

$create_table = MySQL_Query("create table kosik (
id int auto_increment not null,
cookieid varchar(50),
produktid int,
pocet int,
primary key(cartId)
); ");

?>



pote soubor db.php


<?php
$server = "*****";
$user = "*****";
$pass = "*****";
$name = "*****";

$db = mysql_connect($server, $user, $pass);
mysql_select_db($name, $db);
?>


Je to tak? vytvori se mi ted uz konecne ta tabulka?
gaminn
Profil *
Tak to vyzkoušej, ne? Divil bych se ale, kdybys neměl možnost použít třeba phpMyAdmin, tabulku tak vytvoříš bez těchto experimentů.

Co jsem tak zběžně prohlédl, tak se ti tabulky určitě nevytvoří, mrkni na primární klíče.
w8
Profil *
A muzes mi rict kde presne je chyba, jestli se to vubec pripoji a jestli to ty tabulky vytvori? JA v PHP MyAdmin neumim tvorit tabulky :( Tak sem chtel rovnou volit tuhle cestu.
gaminn
Profil *
Pokud nevytvoříš tabulku v phpMyAdminu, těžko ji budeš vytvářet tímto způsobem. Jinak v obou dotazech je problém u primárního klíče, definuješ jím sloupec, který neexistuje (v obou případech by tam zřejmě mělo být jen id).
gaminn
Profil *
Pokud nevytvoříš tabulku v phpMyAdminu, těžko ji budeš vytvářet tímto způsobem. Jinak v obou dotazech je problém u primárního klíče, definuješ jím sloupec, který neexistuje (v obou případech by tam zřejmě mělo být jen id).
krteczek
Profil

$dotaz ="create table produkty (
id int auto_increment not null,
jmeno varchar(50),
popis varchar(250),
cena decimal(4,2),
primary key(id)
); ");
if(@mysql_query($dotaz))
{
//povedlo se
}
else
{
//nepovedlo se vypíšeme chybu, můžeme ji uložit do souboru, odeslat emailem... meze se nekladou
echo mysql_error();
}

takhle nějak se nauč psát veškeré dotazy na db,
kesssav01
Profil
Myslíš, aby tam bylo navíc to jestlis e povedlo nebo ne?
krteczek
Profil
nespoléhej se na to že se ten dotaz povede, nikdy to není jisté, a tím že před něj dáš @ zakážeš výpis systémových hlášek na obrazovku, ale zároveň podmínkou ošetříš, jestli se dotaz vykonal, nebo ne, a podle toho se můžeš dále ve scriptu zařídit. Pokud dojde k chybě je dobré dotaz uložit (abys věděl co v tom dotaze vlastně je) a taky vypsat jakou chybu ti db vrátila, vedle toho je dobré uložit obsah všech proměnných které do scriptu jdou ($_POST, $_GET, $_SESSION, $_COOKIE), čas kdy se to stalo, kdo to byl (jeho ip, prohlížeč, případně pokud byl přihlášen udaje o něm, fantazii se meze nekladou. Tyto logy bud ukládat do souboru, databáze, a/nebo odesílat na tvůj email.
krteczek
kesssav01
Profil
krteczek Díky za radu.

k.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0