Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mozete mi niekto objasnit, pri akych typoch aplikacii (robenych v php), alebo kde a naco mozem vyuzit xml?
Prave sa tych zacinam zaoberat, no zatial som neprisiel na ziadny dovod pouzivat xml.
Meldo
Profil
Samozrejme, ak neratam RSS kanal.
thingwath
Profil
Ukládání, výměna a zpracování dat v jakékoliv podobě?
Meldo
Profil
Ano. Tomu rozumiem. Chcel som ale vediet nejake konkretne priklady.
Trebars robim e-shop - je mi tam treba xml? Ak ano naco?
Robim redakcny system - je mi tam treba xml? Ak ano naco?
thingwath
Profil
Příklad z praxe mohou být webové služby -- například protokol SOAP je založen na XML. U webshopu bys to použil k třeba vytvoření služby, která by umožňovala robotům dotazovat se na cenu konkrétního zboží a podle toho tě zařazovat do nějakých katalogů. Něco takového se myslím i prakticky používá.

Můžeš v XML ukládat data se kterými aplikace pracuje, dostáváš k tomu zadarmo spoustu nástrojů. Jsou i XML databáze (tip: zajímám se o ně, používáte někdo něco takového?) a tak dále...
nightfish
Profil
e-shop - xml treba na export objednavek pro ucetni system (EDIFACT, ...)
co se týká redakčního systému, pořád je problém ve zpracování dat - parsování XML je pomalejší než SQL dotazy do datbáze....
Meldo
Profil
thingwath
Můžeš v XML ukládat data se kterými aplikace pracuje

Myslis ako namiesto databaze ukladat data do xml suboru/ou?

Ak som to teda spravne pochopil, v beznych, tuctovych aplikaciach sa xml takmer nevyuziva. Vyuzitie pride pri vacsich aplikaciach/projektoch. Spravne?
Meldo
Profil
nightfish
e-shop - xml treba na export objednavek pro ucetni system (EDIFACT, ...)

Jasne...
Uz dlhsie rozmyslam nad tym, ako prepojit kancelarske aplikacie s aplikaciami na webe. Takze sa to robi pomocou XML. :-)
thingwath
Profil
Využije se i při malých aplikacích. Jak kde.

Nemluvím o ukládání dat do xml souborů namísto databáze. Mluvím o XML databázi :-)
Meldo
Profil
thingwath
:-) aha.
izsak
Profil
Redakčný systém: podpora pre MetaWeblog API alebo Atom API nad XML-RPC - budú sa dať písať články vo Word 2007.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0