Autor Zpráva
w8
Profil *
Ahoj trápím se s jedním kodem, údajně mám chybu v sintaxi.
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1


Můžete mi poradit? Díky



<?
include "config.php";
if(Isset($_POST['ulozit'])){
$id=$_POST['id'];
$kategory=$_POST['kategory'];
$nazev=$_POST['jmeno'];
$popis=$_POST['popis'];
$cenaA=$_POST['cenaA'];
$cenaB=$_POST['cenaB'];

if($id==""||$kategory==""||$nazev==""||$popis==""||$cenaA==""||$cenaB= =""){
echo "nebyly vyplněny všechny položky";
}
else
{
$query = MySQL_Query("INSERT INTO produkty VALUES ('$id', '$kategory', '$nazev', '$popis', '$cenaA', '$cenaB'") or die (mysql_error());
Header("Location:ok.php");
}
}
?>
<form METHOD="POST">
<INPUT TYPE="HIDDEN" NAME="ulozit" value="" />
<table border="1">
<tr><td><b>ID:</b></td><td><INPUT TYPE="TEXT" name="id" value="<?php echo $_POST['id']; ?>"/></td></tr>
<tr><td><b>Kategorie:</b></td><td><INPUT TYPE="TEXT" name="kategory" value="<?php echo $_POST['kategory']; ?>"/></td></tr>
<tr><td><b>Název:</b></td><td><INPUT TYPE="TEXT" name="jmeno" value="<?php echo $_POST['jmeno']; ?>"/></td></tr>
<tr><td><b>Popis:</b></td><td><INPUT TYPE="TEXT" name="popis" value="<?php echo $_POST['popis']; ?>"/></td></tr>
<tr><td><b>Cena A:</b></td><td><INPUT TYPE="TEXT" name="cenaA" value="<?php echo $_POST['cenaA']; ?>"/></td></tr>
<tr><td><b>Cena B:</b></td><td><INPUT TYPE="TEXT" name="cenaB" value="<?php echo $_POST['cenaB']; ?>"/></td></tr>
<INPUT TYPE="SUBMIT" NAME="ulozit" VALUE="ulozit">
</form>

Hugo
Profil
$query = MySQL_Query("INSERT INTO produkty VALUES ('$id', '$kategory', '$nazev', '$popis', '$cenaA', '$cenaB')") or die (mysql_error();
Hugo
Profil
BTW: co je to sintaxe?
w8
Profil *
Sintaxe? no, mozna se mylim, ale je to clekove spravne napsany kod, jako ze mas psravne poradi, spravny pocet carek, stredniku a zavorek atd. Nebo kecam?
djlj
Profil
w8, on asi Hugo spíš myslel to, že takové slovo vůbec neexistuje...
w8
Profil *
Omlouvám se , stydím se. Takováhle hrubice, v tu chvíli sem s ena takovou věc nesoustředil. Y
Hugo
Profil
w8

Můžeš být klidný, tady jsou takové perly denně, bohužel. Čeština pláče!
w8
Profil *
Jo, Je mi to trochu trapné. Ale neumím se soustředit na PHP a češtinu najednou, i když nechybuji tolik. Mě třeba dostane když někdo napíše mám chybu v databázy. To je hrůza.
Hugo
Profil
Tak nic, omyl.
srigi
Profil
Pocuvaj w8, dost riskujes, ak netestujes kazdu polozku z $_POST nejakym inym (dalsim) sposobom ako len v tej podmienke if. Takto je velmi jednoduche zautocit az tak, ze si utocnik posle vlastne sql prikazy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0