Autor Zpráva
derFeuer
Profil *
Co je lepčí ? CGI nebo php ? Je dobré se CGI učit ? A co teprve Phynton .. o tom nevím už vůbec nec. Asp vypadá sympaticky, ale je dobré ho umět ? Řekl bych, že CGI je dobré, protože ho seznam.cz stále využívá. Navíc to musí být zábava ne ?
thingwath
Profil
CGI není žádný jazyk, jenom velmi jednoduché rozhraní.
derFeuer
Profil *
thingwath

Ahá .. díky. . už jsem o něco chytřejší. Takže se jistě jedná o Perl.
nightfish
Profil
derFeuer

CGI je Common Gateway Interface, rozhraní, které umožňuje spouštět na webu skripty v různých programovacích jazycích (Perl, Python, ...)

má to své výhody i nevýhody (např. větší propojenost skriptovacího jazyka s webovým serverem...)
quinux
Profil
IMHO hosting s CGI se jen velmi těžko schání a když už tak býva celkem drahý. PHP je teď takový "standard", ale spíše jen u nás (nebo na slovensku). Co jsem slyšel tak i ti jenž v PHP programují si na něj hodně stěžují. ASP by mělo být v podstatě to samé co PHP, takže v našich končinách už zbýva jen .NET. V zahraničí (hlavně USA, Kanada, Austrálie - bohatší státy) je pak hodně oblíbeno ColdFusion, pro nás však prakticky nedostupné kvůli ceně.

PS. programuji jen vyjímečně a spíše malé věci takže mě berte spíš jako člověka, který se pouze motá kolem programátorů takže většinu z toho co jsem napsal mám jen z druhé ruky. ;o)
derFeuer
Profil *
No tak myslím, že pro Americký web do Ameriky nemusím, což je vlastně pointa internetu. Takže není složité si zřídit americký freehosting. ColdFusion ? To zní zajímavě .. kde se to naučím a jak to použiju ? :D :D
quinux
Profil
derFeuer
Adobe ColdFusion .. na webu maji ke stazeni zdarma coldfusion developer edition (server) má cca 200 mb;o)
Aesir
Profil
derFeuer:
Jaký je pro vás nejlepší nástroj záleží na tom, na co jej chcete používat. :)

kde se to naučím
V dokumentaci?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0