Autor Zpráva
Aleš Náprstek
Profil *
Dobrý den,

můžete mi někdo poradit jak zprovoznit autentifikaci uživatelů pomocí čipových karet. Každý uživatel má svůj certifikát na čipové kartě a já bych tento způsob přihlašování rád využil na našem intranetu.

Nejraději bych aplikaci zprovozil za pomoci Debianu + Apache + PHP. (windows bych použil jenom v nejnutnějším případě)

Je vůbec něco takového možné? Hledal jsem hledal, ale nic jsem nenašel. Předem děkuji za každý nápad či nasměrování správným směrem.

Děkuji
Aleš Náprstek
matak
tady bych si tipnul ze je jedno jestli je tam debian, ale napada me mozna hloupy ale strasne jednoduchy reseni.

Predem rikam, ze technologii neznam ale tipuju ze ctecka karty precte informace na karte, treba ctecka carovych kodu vlozi to co reprezentuje carovy kod, tedy cislo no a to se vlozi klidne i do weboveho formulare automaticky, takze mozna spise prostudovat manual te ctecky ne?
martin.urx
Profil *
ta ctecka precte certifikat (carovej kod) na karte a pak ho vypise jako klavesnice (a podle nastaveni i odenteruje).
presne jak pise matak, mel by bezet za cteckou nejakej web formular, kterej by mel samozrejme (javascriptem) automaticky danej kurzor do vstupniho pole.
co bude delat ten script je v zasade jedno (evidence dochazky napr.). samozrejme by se pak me vratit na stranku se vstupnim polem.

jednoducha vec
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.