Autor Zpráva
blazen
Profil *
Když je někdo přihlášený, a má v db další udaje korme prezdivky a hesla, napr. Jmeno a prijmeni, jak docilim toho, aby se jmeno a prijmnei mohlo vypsat? Umim vypisovat z db, ale tim zpusobem ze se mi vypise jmeno a prijmeni vsehc uzivatelu v db, a ja chci, aby se vypsalo jen jmeno a prijmeni toho uzivatele, ktery je prihlasen, poradite? DIk
DJ Miky
Profil
$vysledek=mysql_query('SELECT jmeno,prijmeni FROM uzivatele WHERE nick="'.$nick.'"');

v proměnné $nick musíš mít ten nick uživatele, pak se ti vybere jeho jméno a přijmení. Doporučuji ale tohle dělat už při loginu - kromě kontroly jména a hesla vybrat i ostatní údaje a uložit je do SESSION. Je to míň náročnější na DB.
blazen
Profil *
a kdyz je nick email...
blazen
Profil *
jak vyjadrim tu promenou? Spis kde a cim?
krteczek
Profil
no nejlíp tak že při přihlášení uložíš do session i další udaje a jen je použiješ tam kde potřebuješ
tabulka uzivatele:
jmeno, prijmeni, login, hash_login, hash_pass, povolene //další sloupce podle toho, co chceš o uživatelich uchovavat za data

session_start();
$dotaz="SELECT * FROM uzivatele WHERE hash_login="'.md5($_POST['jmeno'])."' && hash_pass="'.md5($_POST['heslo'])."' && povolene=1";
if($v=mysql_query($dotaz,$spojeni))
{
if(mysql_num_rows($v)==1)
{
$r=mysql_fetch_assoc($v);
session_regenerate_id();
$_SESSION['prihlasen']='1;
$_SESSION['jmeno']=$r['jmeno'];
$_SESSION['prijmeni]=$r['prijmeni'];
$_SESSION['nick']=$r['login'];
//další věci co chceš použít
header("location: [url=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']);
]http://".$_SERVER['SERVER_NAME']);
[/url]
exit;
}
}

a máš přístupné vše co potřebuješ bez nutnosti znovu sahat do databáze ;-)
prostě jen:

if((!empty($_SESSION['prihlasen'])) && ($_SESSION['prihlasen']===1))
{
//pro přihlášené
}
else
{
header("HTTP/1.1 403 Forbidden");

die("zakázaný prístup");

}

krteczek
blazen
Profil *
Stejne z toho nejsem moc moudry, spis z toho jak to dam do ty session, tohle, jak psla krteczek ten skript to je uz ten vypis, ze?
krteczek
Profil
blazen: prostě to do session uložíš tak jak jsem ukázal hned při přihlášení, potom na každé stránce na kterou dotyčný vleze bude mít v session uložené vše potřebné pro použití,
[pre]
<?php
echo 'Váš email: '.$_SESSION['email'];
?>
krteczek
ps doplnil jsem předchozí příspěvek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0