Autor Zpráva
RepporeLLo
Profil
možno to bude trocha trápna otázka...
ale zatiaľ som s týmto súborom nepotreboval nič robiť... všetky svoje skripty skúšam priamo na serveri a nie na localhoste...
zatiaľ som s tým nemal žiadny problém... a zrazu som sa dostal v mojej príručke PHP k uploadovaniu súborov....
vyskúšal som už viacer skriptov ale stale vyhadzuje chybu :
Warning: move_uploaded_file(prijate/looool.jpg) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: Permission denied in /domains1/nh402300/public/www_root/obrazok.php on line 28

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/domains/reppo.sk/public/tmp/php4DEUcr' to 'prijate/looool.jpg' in /domains1/nh402300/public/www_root/obrazok.php on line 28


... vraj je chyba v nastaveni php.ini... ale ja s nim vobec neviem robit... ked som ho dal hladat tak mi naslo asi 4 subory php.ini...
-----------------------
pls vysvetlite mi nikto nieco ohladom tohto suboru.... kde sa v PC vlastne nechadza?
Maty
Profil
Nastavil jsi té složce, kam chceš ukládat obrázek práva pro zápis?
RepporeLLo
Profil
naposledy som skusal toto:
if (isset ($_POST['odoslat'])) { // spracovat formular


// kontrola nazvu suboru - uploadnuteho obrazku
if (is_uploaded_file ($_FILES['image']['tmp_name'])) {
if (move_uploaded_file($_FILES['image']['tmp_name'], "prijate/{$_FILES['image']['name']}")) { // premiestnit subor

echo '<p>Subor bol uploadnuty!</p>';

} else { // Nepodarilo sa preniest subor
echo '<p><font color="red">Subor sa nepodarilo preniest.</font></p>';
$i = '';
}
$i = $_FILES['image']['name'];
echo $i;
} else {
$i = '';
}

}
Nox_lbc
Profil
Permission denied ... nemáš práva pro zápis do složky ... nastav tam třeba 0777 .. hint: chmod
RepporeLLo
Profil
kde to mam nastavit... pls?
djlj
Profil
RepporeLLo
Třeba v total commanderu, nebo jiném libovolném ftp klientovi. Buďto příkazem v konzoli (v total comannderu je tuším úplně ve spodní části programu), například chmod 777 nazev_slozky; nebo jde většinou složce nastavit atributy v dialogovém okně.
RepporeLLo
Profil
hmm... nechapem velmi :-(( ...nemohli by ste mi to pls vysvetlit podrobnejsie... s týmto som fakt nikdy nerobil...
djlj
Profil
RepporeLLo
Myslím, že jsem to vysvětlil dostatečně podrobně, nic podrobnějšího mě ani nenapadá, neboť nic dalšího, krom toho, co jsem napsal, dělat nemusíš. Ale snad ti poradí Google (který jsi mohl použít sám) http://www.google.com/search?hs=55o&hl=cs&q=chmod+777&lr=lang_cs
RepporeLLo
Profil
heh.. no kenečne som to pochopil a aj vyriešil.... diky moc... ten google mi velmi pomohol.... ani som nevedel ze nieoc taketo ako prava pre uzivatelov existuje....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0