« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Neotrid
Profil *
Ale ne ... nechápeš. No já sem to asi trochu špatně podal. Prostě web studio ;).
Lukáš Chmela
Profil *
Neotrid: No to je jedno, nechme to bejt ;-)
Od patnácti máš stejně jako já šanci najít dobře placenou brigádu a později na pořádný programátorský místo v solidní firmě. Nebo si třeba založit firmu vlastní ;-) Myslím, že s podobnými znalostmi je to celkem možné ;-)
floop
Profil *
Tak to na vas 14 ročných zízam (najmä ty s tým obchodom;))
Ja mám 15
Od 13,5 som sa začal učiť pascal :))) potom HTML neskor JavaScript, C++, Java, a teraz PHP z tých už vyššie spomínaných sa venujem iba HTML a PHP - to je podľa mňa fenomén. z PHP viem také základy teraz som sa tomu začal venovať. chcem to aj študovať. MySQL ovládam základy. do PHP skriptov by som sa púštal s radosťou keby všetci ty namyslení PHPčkari si nerobili prču ze aky smiešny skript lebo ho nemam zabezpečený(už s tým začínam) a tympádom mi ani nemá kto poradiť (musím si hlavu lámať sám:) - nie žeby som bol z tých čo chcú mať všetko od iných - mňa práve poteší keď na to prídem sám). teraz plánujem nejakú stránku, no určite nie bezpečnú (nejaké rady?:)):)) mam prečítanú knihu Jíři Bráza: Začíname programovať a teraz čakám na PHP Programujeme profesionálne a potom aj nejake to OOP. čo myslíte mám šancu? zatiaľ som napísal iba web stránku v HTML a skripty v PHP (mailovanie - zdokonalené, mail bomber - rozpracované, skript, ktorý zapisuje IP a host do súboru), alebo máte nejaké rady? lebo tá "elita"(nehovorim ze tu) mi riadne znížila sebavedomie :(. Tak toto je môj progr. životopis. Prosím vyjadrite sa

Ďakujem :)
ronnie
Profil
Anonymni: " Musím se šprtat ty blbosti jako Př, Ďj"
Ja jdu příští rok na informatiku na VŠE a tohle mi bude hodně chybět:)
Neotrid
Profil *
floop

Promin za mou upřímnost. Ale podle mě by se na školu měli dostat právě ti co jsou lepší. Lidi kteří chtějí studovat php protože se jim zalíbilo omezují přístup těm lepším. (Nevím jak je to u vás na SK, ale mi tu máme na výběr jen jednu školu). A tak se hodně snaž jako já. Musíš tomu přímo obětovat život. A studovat php ? php je teď všude. A umí ho každý - skoro. To musíš něco speciálního. A my_sql je asi ta nejhorší databáze - podle toho co jsem četl. Budu skoušet postgre_sql tak pak můžu říct no. A zabezpečení php ? S tím ti rád pomůžu :-). Hodně se o to starám. Napiš na ICQ ...

ICQ: 200258396

PS: chtěl bych vidět to malování. Musí to být velmi obtížné.
PPS: Mailbomber ? To ne .. tohle je zbytečné .... je toho všude moc a škodí to. Tvoř to čeho je málo a lidem to prospívá.
PPPS: Nezlob se za ten začátek. Šanci jistě máš - když se budeš ještě hodně snažit.
floop
Profil *
nevyjadril som sa presne
nechcem ho studovat preto ze sa mi paci to som sa zle vyjadril uuuf:) ale chcem vytvorit nieco ako je napr. phpBB, yoomla, atd. nieco proste free ale uzitocne a takisto chcem aj pomahat zaciatocnikom :)

PS : ten mail bomber nepouzijem to som napisal iba "ci by som vedel" :)
floop
Profil *
chcem este doplnit ze som ochotny mu zasvetit cely volny aj nevolny cas
floop
Profil *
chcem este doplnit ze som ochotny mu zasvetit cely volny aj nevolny cas :) uz som nad nim stravil dost par dobrych noci :D
Qwett
Profil *
je mi 13, ovládám css,html,php a mysql pricemz v kazdem mam nejake chyby, nesnasim blueboard a jakkekoliv OS...vse si delam vlastni obcas mi tu nekdo na foru pomuze kdyz potrebuji help ( jen s detaily) ale jinak si vse delam sam...
jozob
Profil
Hráme sa, kto má väčší alebo kto ďalej dočúra? ;o)

Je zbytočné pozerať sa na to čo viete, treba sa pozerať na to, čo neviete.

Som tu jediný, komu sa zdá toto vlákno trápne?
thingwath
Profil
jozob
Ne, ale vzít to tvým navrhovaným stylem (napsat co nevím), tak jenom já sám odvařím databázi :-)
pE eLL
Profil
už jen čekám příspěvek typu:

ahoj je mi 8 let a chodim do druhe tridy. uz od sesti se ucim html a css a v sedmi jsem zacal ¨s php a mysql a uz to celkem ovladam teda az na oop se kterym prave zacinam. jinak sem tam pracuji i pro jedno web studio ale zatim mi plati jen v cokoladach ale to se brzo zmeni. myslite ze kdyz budu dal studovat ze muzu byt dobry programator?? V pripade zajmu o vytvoreni stranek ci scriptu se nestydte mi napsat a vyuzit mych profesionalnich sluzeb. S pozdravem vas Karlicek. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
jozob
Profil
thingwath
Tak ono nešlo o to, aby sa tu ľudia chválili, čo nevedia :o)
Išlo len o to, že je toto vlákno úplne zbytočné a chcel som zdôrazniť, že je nebezpečné uspokojiť sa s tým, čo človek vie :o)

pE eLL
Keď som mal 5 rokov, otec ma naučil zopár príkazov v G-BASICu :o) (myslím to vážne)
finc
Profil
Nemyslím, že by toto vlákno bylo trapné. Naopak, docela zírám na mladé kluky, kteří se snaží proniknout do programování.
Ja ve svých 14letech jsem maximálně hrál wolf3d na 286 a nějaké programování šlo kolem mě. V té době nebyl internet a nebyli k dispozici informace o programování. Člověk prostě odnikud nedostal ten impuls, který by ho k tomu přivedl.
Spoustu lidí se bojí, že jim ujel vlak. Nesouhlasím. Já se k programování dostal až ve 22 letech. Pravdou je, že jsem začal hned z ostra a byl zaměstnán po půlročním studiu php (z knížky pod lavicí) jako programátor. Je pravdou, že začátek byl krutej, než jsem se někam dostal, ale zase toho nelituji, jelikož ta dřina, kterou jsem pro to obětoval stojí za to a dnes si vážím svých znalostí o to více.
Další mýtus je, že skuteční programátoři musejí studovat školy se zaměřením na programování. Omyl, opět omyl. Nikdy jsem toto nestudoval a vše je mé samostudium. Internet je mocná zbraň a věci jako fora, online manuály, různé blogy apod. dávají dostatek informací.
S programováním můžete začít klidně v 25, 30 ... nemusíte mít k tomu školy a přesto se můžete stát dobrým ba i vynikajícím programátorem. Jde o to, že jsou lidé kteří se dokáží vyvíjet i v pozdějším věku, Jsou lidé, co zamrznou ve 20ti a lidé co zamrznou v 60ti, každý z nás je v tomto jiný a proto říkam: NIKDY není pozdě začít. Chce to jen mít odhodlání a věřit si.
Podle mého jsou základní důvody tyto:
1/ snaha se učit nové věci
2/ být pečlivý a dotahovat věci do konce
3/ umět se zamyslet nad problémem
4/ mít cit pro výrokovou logiku
5/ snažit se psát věci efektivně a znovupoužitelně
6/ přemýšlet nad způsobem návrhu kodu, neřešit jak se jmenuje ta či ona fce, od toho je manuál, ale přemýšlet, co vlastně píšu
7/ pořád psát kod, když to bude pro Vás jen koníček, kdy se mu budete věnovat 1 den v týdnu, najděte si něco jiného
8/ být k sobě sebekritický a stanovovat si vysoké cíle, po jejich dosažení stanovovat další a další

Před 3 lety jsem poprvé otevřel knížku s PHP, v té době jsem ani nevěděl co PHP znamená, co je MySQL či jak začít něco psát, ale dnes vím, že jsem udělal zatraceně dobře. I když na PHPko nadávám a pokukuju po Jave, jako základ pro mě bylo dobré.

P.S. Tím povídáním o sobě jsem chtěl jen vyvrátit mýty o věku či vzdělání. Je to o talentu, někdo ho má prostě od boha a někdo má a někdo nemá.
DoubleThink
Profil *
Se studiem programování je to u nás trochu problém.
V podstatě neexistují úzce profilované školy na odvětví webového programování.

Pokud tedy někdo chce tohle studovat - dostane k tomu (zadarmo navíc) ještě 3x víc věcí, které ho nezajímají (v lepším případě), nebo ho nebaví (v tom horším).
Znám už 4 lidi, kterým takto vysoká škola znechutila programování a nakonec odešli.

Druhý negativní faktor je rychlost vývoje - sami dobře víte, že v internetové branži je rok skoro jak deset let.
Pokud chce být programátor v kontaktu s pelotonem, musí se pořád věnovat samostudiu. Vysoká škola často není schopna tohle tempo udržet - z prostého důvodu: profesoři neudržují tak úzký kontakt s praxí jak by bylo zde potřeba.

Dobrý programátor se rodí díky zvídavosti, zkoušení nových postupů, řešení nových problémů, reverznímu inženýrství (proč to nepřiznat) - ne díky odevzdávání nesmyslných seminárek a vykonáváním "OCR trace" v posluchárnách.
Lukáš Chmela
Profil *
floop: první přípomínka, já mám zatím ještě 12.
Jinak k tomu PHP. Úplně souhlasím v tom, že jsem rád, když napíši nějaký script sám, takže taky nic nekopíruji ;-). No a přes moje zabezpečovací php scripty se taky ještě nikdo nedostal, a z toho jak pracují usuzuji že ani nedostane, takže se můžeš obrátit na mne ;-).
ICQ: 202-077-459
Mail: LukasChmela@centrum.cz
Server: http://82.114.202.3/

Neotrid: joj, pozdě :-(
Jenom jedna? Co to meleš? Např. v Brně máš plno vysokých škol se zaměřením na informatiku...

Qwett: S tím blueboardem souhlasím. Ale jenom html, php, css a mysql? Nemáš ještě pár znalostí mimo net? A jak to myslíš, že nesnášíš operační systémy? Neříkej mi, že si bootuješ pc z vlastního cd s vlastním os xD.

jozob: Je to trochu mimo téma diskuzí jakpsatweb, ale mě to celkem zajímá.

pE eLL: heh. Nj. Já sem začal s html v devíti. pak sem šel po js, nějak sem se přebral k css a tak rok sem u php ;-). No a v příkazáku jsem dělal v osmi. Ale fakt by to nebylo špatný, kdyby se někdo takovej objevil :D

finc: já jsem na 286 dělal v osmi. Měl os MS-DOS 6.22, ale ten se pak podělal, tak jsem ho ovládal pomocí obyč. cmd ;-) Taky sem o programování moc nevěděl, ale přišlo to nějak samo. Internet pro mě na dosu taky nebyl k dispozici. Souhlasím. Internet je velká databáze informací, ale člověk stejně přijde na většinu věcí sám od sebe ( aspoň já jo ). Mimochodem díky za dodání odvahy =).

DoubleThink: To vypadá nadějně. Já jsem na Windowsech začínal tak, že mi brácha řek: Složku si otevřeš dvojklikem. To bylo vše, co sem potřeboval na start :D
Neotrid
Profil *
jozob

Tohle není o tom. Kdo toho umí více. A kolik mu přitom je. Jde o to, jaká je zde konkurence v programování. Jde mi hlavně o to jestli se mi vyplatí studovat Výpočetní systémi.
pE eLL
Profil
Neotrid

Myslim ze dobry programator se urcite neztrati. a studuj raci SYSTEMY :)
Neotrid
Profil *
pE eLL

třeba to jednou v budoucnosti možné bude. Podle mě, ale moc mladých programátorů co zvládnout bez pomoci sami něco jako php je velice málo. Lukáš Chmela je velká vyjímka. A upřímě: těžko se tomu věří.

finc

je lepší když se začneš učit co nejdříve. To se toho totiž naučíš co nejvíce. Já se to učím abych měl nějaké základy. Nedělám to abych se mohl vytahovat, nebo abych mohl někomu dělat dynamické weby za peníze. Dělám to pro další studium.
Neotrid
Profil *
finc

Možná taky pro to, abych dokázal tvrzení - že bez základní školy, jaká je v dnešní podobě se toho naučím více. Což jsem myslím potvrdil.
thingwath
Profil
Neotrid
Ono do základních škol chodí i budoucí lékaři, filosofové i třeba truhláři :-)
Neotrid
Profil *
thingwath

To je mi jasné. Ale učí se tam samé zbytečnosti. Nauku o drogách máme každý rok. Každý rok se mluví o tom samém. A stejně si pak mladí před školou zapalí trávu, a chodí do lesa "kalit".

Chci říct, že Základní školy (alespoň ta má), nejsou smysluplné.

Kdyby se ten čas využil lépe ....
thingwath
Profil
Neotrid
Co si pamatuju, tak takzvaná rodinná výchova byla náhodou docela sranda; a probírala se i zajímavější témata než drogy :-)

Jak bys chtěl stále využívat čas lépe? :-)
ronnie
Profil
O talentu to myslím tolik není, spíš o cílevědomosti. Pokud chce být člověk dobrý programátor, musí tomu věnovat obrovské množství času a vše se naučit sám (v tom nikomu škola nepomůže). Musí mít ale také dobré sociální prostředí, což není vždy samozřejmostí.

Škola je pochopitelně taky velmi důležitá, protože člověku dává všeobecný rozhled. Nikdy jsem nepoznal předmět, který byl absolutně nezajímavý a když jsem narazil na téma, které mi nepřišlo zajímavé, tak jsem se jej jednoduše neučil.

Co se týče VŠ: aby člověk uměl dobře programovat, nemusí nutně VŠ mít, ale nevidím jediný důvod, proč na VŠ nejít. Pracovat můžete i tak, navíc vám stát platí různé poplatky. Na informatice si můžete vybrat vlastní skladbu předmětů (třeba Koska na XML a PHP, což je elita), můžete zadarmo chodit třeba do T-Mobile arény na hokej:) Navíc s VŠ budete mít v životě jednodušší uplatnění;)
Lukáš Chmela
Profil *
Neotrid: Děkuji, a věřím, že se tomu těžko věří ;-). Já weby taky nedělám pro peníze i když možná na to někdy v daleké budoucnosti dojde. Spíš pro potěšení a možná i pro nějaké další skutečnosti.
No a s těmi základními školami upřímně souhlasím. Taky jsem tam 5 let chodil. Teď jsem na osmi letém gymnáziu a je to úplně jiný svět ;-)
Lukáš Chmela
Profil *
Kdysi dávno jsem se sem tam taky ptával na fórech. Jenomže to byly takové maličkosti, které by mne při delším přemýšlení taky napadly. Při tom jsem si udělal pár přátel, jenomže ti se jednoho dne spojili proti mne a hackli mi server. Od té doby s nimi nechci mít nic společného a dělám všechno sám. Vlastně dá se říct "na truc". No a kupodivu se mi zatím vše daří ( měl bych to radši zaklepat ). Asi mi pomohli najít v sobě něco, o čem jsem ani nevěděl. Najednou je všechno jednoduché. Když na něčem začnu pracovat, napřed to do detajlu promyslím a pak začnu sestrojovat. Nejraději mám tu část sestrojování, kdy se vymýšlí postupy scriptu ( "uvažování" scriptu ). No a jeho samotné sestrojení už pak není problém. S problémem jsem se setkal až teď, když jsem se vracel k JavaScriptu. To je asi tak vše.
Lukáš Chmela
Profil *
Zapomněl jsem dodat, že můj server je stále láká a zkouší vše možné, aby mne zase přechytračili, ale už si s tím nedělám hlavu, protože tentokrát se jim to nepodaří.
Neotrid
Profil *
Lukáš Chmela


Co všechno vlastně na tom svém serveru máš ? Podporuješ i CGI ?
Lukáš Chmela
Profil *
No zatím ten server slouží jen mně, ale chodí se tam dívat i známí atd. a okruh těchhle uživatelů bych chtěl rozšířit, takže se to určitě brzy změní. Jsou tam hlavně betaverze různých webů a zvěřejněny nejsou všechny. Je to výhodné, protože je upravuji na lokálu a z lokálu je taky mohu odzkoušet. Mimo to je tam kontakt na mne - na e-mail i rovnou do pc jako vyskakovací okno =), návštěvní kniha, pár odkazů, administrace PC ( Přísně střežená PHP scripty ) foto z webkamery ( pod heslem ) ale, tu už delší dobu nezapínám a taky video z webkamery ( taky pod heslem ) ale to mi nefunguje, protože sice mám veřejnou IP adresu, ale taktéž mám s bratrem sdílené připojení k internetu. Díky tomuhle sdílenému připojení nemohu rozjet např. FTP server a POP3 a IMAP server. Bratr říkal něco o stěhování i když nevím, jestli to bude pravda. Já osobně nechci aby se stěhoval, ale když se odstěhuje, doufám, že už tyhle titěrnosti poběží. Podporuju CGI scripty, PHP scripty a mám vlastní MySQL databázi. Mimo to i SMTP server pro odesílání mailových zpráv. Všechno až na Apache je v nejnovějších verzích. Pravidelně je kontroluji. Apache je verze 1.3.33 a to z toho důvodu, že je to poslední verze z jedniček. Dvojky už běží jako služby a s obyčejnými okny si moc nerozumí. No a kdyby běžel apache jako systémová služba, nedokázal by otevírat další okna na lokálním pc ;-). mimochodem, verze 1.3.33 prý dokonce vyšla až poté, co byla na trhu dvojka. ;-)
thingwath
Profil
Lukáš Chmela
Provozovat na Windows Apache řady jedna? Pro hraní a testování možná... pro skutečné použití... těžko.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0