Autor Zpráva
RuThaN
Profil
Potřeboval bych pomoct s nastavenim ukazatele v souboru na řádek mnou zadaná řádek.. Soubor je řádkovýní pomocí "\r\n" a jde o běžný textový soubor. Zatim umim nastavit pomocí fseek, ukazatel jen na začátek a konec souboru..
Hugo
Profil
To co sem ti mailnul nefunguje??
RuThaN
Profil
Sem ti odeslal, že potřebuju vědět podbrosti, v phpčku sem s polem ještě nedělal, tak potřebuju příklad, kdyby někdo věděl, jak to udělat bez pole, bylo by to pro mě lepší..
Leo
Profil
http://cz2.php.net/manual/cs/function.fseek.php

Ale chce to pozici v bytech, ne v radcich, nicmene prvni priklad v tom manualu je na to, jak hledat radky. Osobne bych to resil databazi... Leo
Hugo
Profil
Na ten mail sem ti odpovedel
<?php
$Arr = File ('soubor.txt');
for ($i=0; $i<Count($Arr); $i++)
{
tady uz muzes pracovat s jednotlivymi radky $Arr[$i] - radek cislo $i
}
?>
RuThaN
Profil
Hugo: Dík dost možná sem se přehlíd, měl sem dojem že mi přišel prázdnej mejl..
Hugo
Profil
Aha, jestli mas klienta, ktery interpretuje html, tak ho mozna zmatly ty znacky <?php ?>
RuThaN
Profil
Hugo: Ten tvůj program bohužel nejde použít- jelikož mrví mezery, třeba když mam údaj a za nim 5 mezer tak z toho udělá jednu.. Takže tam kde má bejt jedna proměná jich to může načíst i víc.. A navíc tam mam i proměná jako název města kde mezera je běžná.. Takže bych to musel místo mezery ukládát nějakej speciální znak a výstupní soubor byl hnusnej.. Když to jinak nepude tak to udělám, ale teď jdu zkusit ten fseek..
Teda jestli se to pole nedá nějak nastavit na pevnou délku proměné, že první bude mít 15 znaků další 10 atd..
RuThaN
Profil
Tak z toho celýho teď trošku mimo.. Ta chyba s mezerama je i při funkci fgets talže když udělám tohle $nacteny_radek= fgets($file, 172); a potom chci pracovat s různými části této proměné, tak to taky zmrví mezery a místo x mezer to dává pouze jednu.. Původně sem si myslel, že je to jen chyba echa, že si to formátuje po svym, ale neni tomu tak.
Ale co mě opravdu dorazilo, když posílám proměnou řádek poštou(if( mail("ruthan666@seznam.cz", "Objednavka", $nacteny_radek)) ), tak jsou mezery tak jak mají být takže kde je zakopanej čokl??
Hugo
Profil
RuThaN

Pokud to mrvi mezery pri vypisu v prohlizeci, tak to je proto, ze HTML interpretuje jakykoliv pocet mezer jako jednu. If to potrebujes odtranit, tak vloz vypisovany text mezi tagy <pre>...</pre>.
RuThaN
Profil
Hugo: je divný že to dělá i s proměnou, hned po načtení je vše o.k a sní v programu pracuju a najednou se nějak přeformátuje. Tady je jednoduchá ukázka:
$nacteny_radek= fgets($file, 31); // načte tohle RuThaN heslo Roman
$uzivatel=substr($nacteny_radek,0,15); // vypíše v pohodě RuThaN
$heslo=substr($nacteny_radek,16,31); // heslo Roman - už špatný mezerování..
RuThaN
Profil
Omlouvám se s tim přeformátovánim proměný se splet, to už chodí normálně.. V poslednim řádku byla chyba mělo tam bejt místo 31, 15 Nemam ještě zažitý substr.. Sem si myslel že je to (odkud,kam) a vono to je (odkud,kolik)..
krteczek
Profil *
ruthane ono to jde tak že ssi ty jednotlive radky (zpravy) oddelis oddelovacem(treba strednik) potom nactes ten soubor do promenne a tu promennou vyexplodujes do pole pomocí oddelovace pouzijes ruzne oddelovace na radky a promenne a je to... :o)
krteczek
RuThaN
Profil
Krteczek: Dík, příště to použiju, teď už mi to chodí, tim mym způsobem..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0