Autor Zpráva
mckapco
Profil *
Ked vypisujem hodnoty z databazy MySQL pomocou PHP na stránku s charsetom windows-1250 tak mi iba v hodnotach z databazy nezobrazuje spravne diakritiku, napr. Š,š...ale pritom v ostatných castich webu tieto pismenka su spravne zobrazene. Neviete kde je problem? Je to v MySQL? ale zaujimave je, ze ked som zmenil charset na charset=iso-8859-2 tak mi hodnoty z DB normalne spravne zobrazilo ale zase v ostatných castiach stránky nie. Nedalo by sa to nejako vyuzit.
Velmi pekne dakujem!
Acci
Profil
Databáze má vlastní kódování. Pokud používáš windows-1250, musíš si na toto kódování nastavit i databázy. V PHPMyAdminovy to jde jednoduŠe, po přihlášení změn kódování databáze na windows-1250
mckapco
Profil *
v phpmyadmine mam nastavenu slovencinu a na stránke charset windows-1250 a aj tak mi to nefunguje... chyba bude asi niekde. Zaujimave je ze ked sa pozriem v phpmyadmine do poli a hodnot, ktore vypisujem pomocou PHP ny stránku,tak tam su spravne
Lord
Profil *
No, jo, ale problem je nejen v zobrazovani dat z databaze, ale již vkládáním do databáze pomocí formuláře na straně klienta. Prohlížeč totiž data odešle serveru a většinou neprovede žádný převod. Nevíš, v jakém kódování data jsou, takže ti nepomůže ani převod na straně serveru.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0