Autor Zpráva
iru
Profil
Načítám data z databáze a vypisuji pomocí cyklu:

while ($vypis=mysql_fetch_array($vysledek)):
$id= $vypis['id'];
$nazev=$vypis['nazev'];
.......

další část kódu, kde se vypisují načtená data do tabulky...

endwhile;

potřebuji, aby se v případě, že bude mít proměnná nazev hodnotu "text" vypsal určitý text, takže jsem to udělala takhle:

while ($vypis=mysql_fetch_array($vysledek)):
$id= $vypis['id'];
$nazev=$vypis['nazev'];
.......

další část kódu, kde se vypisují načtená data do tabulky...

if ($poznamka=="text") {
echo $text;
}

endwhile;

V případě, že mám v databázi jen jeden záznam, tak se vypíše co má, ale jak jich tam je víc, ta se nevypíše nic i když by mělo. Poraďtě prosím, jak na to...
Neotrid
Profil *
Máš v sql dotazu where ? Nemůžeš vypsat několik záznamů na jednou ;). (alespoň myslím)
IONI
Profil *
a jaky mas sql dotaz?
iru
Profil
$dotaz=("SELECT * FROM mitech_poklopy where kategorie=".$akce);
$vysledek= mysql_query($dotaz);
iru
Profil
Neotrid potřebuji každý řádek z databáze do jedné tabuky a ty skládám pod sebe. Komplikace nastává u těch tabulek ke kterým potřebuji dodat doplňující text. Nejjednodušší řešení by mohlo být přidat sloupeček do tabuky, ale jedná se o tak různé popisy strukturou... Jednou se jedná o seznam, podruhé víc textů vč. nadpisů..... Tak jsem se rozhodla nacpat celý text vč. HTML kódu do proměnné text. A tu potom nechat vypsat kde je potřeba (samozdřejmě její hodnota se mění - nejedná se o jeden doplňující text)

Není to zrovna moc elegantní řešení. Uvítala bych i případný podnět na vhodnější řešení...
sonik
Profil
čemu se rovná $poznamka? ... něco jako $poznamka=$vypis['text']?

if ($poznamka=="text") ??? to platí pouze chceš-li vypsat slovo text

chceš otestovat, zda je v $poznamka něco a to vypsat?

if (!empty($poznamka)) echo $poznamka;
iru
Profil
$poznamka=$vypis['poznamka']

chceš otestovat, zda je v $poznamka něco a to vypsat?

nechci vypsat slovo text, v databázi toto políčko obsahuje hodnotu buď text, nebo nic. Když je tam text, tak chci aby se vypsalo to co je v proměnné $text (a tam je potřebný text vč. html kódu) a když políčko v databázi neobsahuje nic, tak skript by měl pokračovat.

$poznamka neslouží k tomu, aby se vypsala její hodnota, ale aby určila, co se má dělat...
sonik
Profil
$dotaz=mysql_query("SELECT * FROM mitech_poklopy where kategorie='$akce' ");
while ($vypis=mysql_fetch_array($dotaz)):
$id= $vypis['id'];
$nazev=$vypis['nazev'];
$poznamka=$vypis['poznamka'];
$text=$vypis['text'] ;
.......

další část kódu, kde se vypisují načtená data do tabulky...

if ($poznamka=="text") echo $text;
endwhile;

... takhle nějak to máš? to je funkčí.
iru
Profil
Ano přesně tak to mám. V jednom případě se mě vše vypíše jak má a jinde zase ne. Je to uvnitř toho cyklu, takže když se prochází jednotlivé řádky tabulky, tak ta podmínka přece musí být testovaná při každém průchodu a když tam je to slovíčko "text", tak by se měl vypsat a on ne...
iru
Profil
Nepodařený příspěvek..
Anonymní
Profil *
Fakt nevím, kde mám chybu. Uložila jsem soubory do .txt. Začíná to prvním vyrobky.php a do něj se vloží vyrobky2.php. Nemůžu tu chybu najít. Můžete se mě prosím na to kouknout? Tady je odkaz: http://iru.webz.cz/pok.html .
iru
Profil
Zatím se mě chybu nepodařilo odstranit, ale přišla jsem na podivné chování:

echo $poznamka;  //tady se vypíše "text"

if ($poznamka == "text") {
echo $poznamka; //a tady je najednou proměnná prázdná...
}


Nevíte proč najednou hodnota z proměnné $poznamka zmizí?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0