Autor Zpráva
p360t
Profil *
čaute, je tu niekto, kto by mi vedel vysvetliť, prečo mi vypadávajú premenné zo $_SESSION?

jednoducho mám doma na virtuálnom servri spravený portál, ktorý šlape ako švajčiarske hodinky, ale keď ho nahrám na normálny server, niektoré skripty jednoducho spôsobujú, že premenné z poľa $_SESSION[] sa vymažú (buď sa ako hodnota objaví 0 alebo prázdny reťazec '').

do databázy sa mi potom ukladajú články s id_autora nula a pod. (pritom správne by tam mal dať napr. jednotku). najlepšie je, že vypadne vždy len jedna z premenných v poli (najčastejšie id užívateľa) a len po vykonaní niektorých skriptov (pracujú s formulármi a ukladajú do databáz, ale pozor, nie každý skript, ktorý robí s db a formulármi mi takto blbne, niektoré sú úplne vpohode a veľmi sa od tých "chybových" nelíšia).

nepíše žiadne varovania, žiadne chyby, jednoducho vypadne a ako hodnota sa hodí nula, alebo nič. je to na nervy.
krayze
Profil *
presne toto sa dialo aj mne.. moj problem bol v tom ze sa mi znovu nacitavala session a polia sa mi prepisali...
krayze
Profil *
este to moze byt tym, ak pouzivas v sessions polia... ak pouzivas, tak daj zdroj a vysvetlim ti to..
alebo ak mas vypnute cookies a server nepridava SID tak to moze byt tym
p360t
Profil *
cookies mám zapnuté, a ak by boli vypnuté, poslal by sa cez SID. ak by sa neprenášal SID, tak by vypadlo celé pole, lenže vypadne vždy len jedna hodnota premennej.

polia používam klasicky,




session_start(); // začne reláciu
if ($prihlasenie==true) { // ak je prihlásenie platné, načítaj premenné
$_SESSION['id']=$row['id'];
$_SESSION['email']=$row['email'];
// atď. takto sa pridávajú ostatné časti...
}


no a občas sa potom stane, len tak z ničoho nič, že $_SESSION['id']=="0", miesto napr. 5...
Anonymní
Profil *
a odkial tahas ten $row? z databaze? tam sa pozri co ti vracia
krayze
Profil *
inac to "niekedy" sa stava aj mne...
p360t
Profil *
ten $row ide z databáze ale vracia správne hodnoty. a potom sa už nemení. ale tie hodnoty v $_SESSION sa menia v priebehu jednej užívateľskej relácie, v priebehu jedného prihlásenia.
jednoducho prihlásený užívateľ zrazu stratí niektoré funkcie, lebo sa z neho stane "sčasti neprihlásený"...
krayze
Profil *
fakt neviem, a nenacitava sa ti nieco z databazy podla ID zo session['ID'] ??? to by som este mohol poradit..
Anonymní
Profil *
este by som to tipoval na chybu v session save handleru, pokial ma teda vlastny
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0