Autor Zpráva
Ladza
Profil
Prosím vás, když vypisuji jednotlivé sloupce databaze...a bunky sloupcu s kladam za sebe(mezi bunky se pise , a mmezi sloupci pak ;

je to nachystane ne funkci split...vse funguje...jen prvni sloupec, se mi radi polde abecedy(cz nechci...a zbytek ne) potom se ty datapomichaji....Jak tomu zabranim...prvni sloupc ma primarni klic...ostatni sloupce se vypisuji po pořadě, ale ten prvni podle abecedy :-)

díky moc
venca12
Profil
Mám takový pocit, že se sloupce řad podle toho jakého jsou typu. Pokud máš tedy první sloupce VARCHAR a obsahuje text, tak se bude řadit podle abecedy. Určitě by bylo hezké, kdyby jsi sem vložil ten SELECT.
Ladza
Profil
ok....

$result_nick = mysql_query('SELECT Nick FROM `Users`');
while($sloupec_nick = mysql_fetch_array($result_nick)) {
$Nicky .= $sloupec_nick['Nick'] . "|";
}
$result_jmena = mysql_query('SELECT Jmeno FROM `Users`');
while($sloupec_jmeno = mysql_fetch_array($result_jmena)) {
$Jmena .= $sloupec_jmeno['Jmeno'] . "|";
}

takhle mam dva vybery(pka jich je vic, ale jenten prvnije podle abecedy, zbytek jde postupne jak je...

a vsechyn sloupce mam jako varchar...jen prvnije i primary key

diky
ninja
Profil
Zkus si nejdrive nastudovat zaklady SQL databazi. Predel jsi dotazy na jeden 'SELECT Nick, Jmeno FROM Users ORDER BY _sloupec_podle_ktereho_chci_seradit_;' a mas to.
Ladza
Profil
ja to tak nemuzu mit...

potrebuju to tak...pakmam promenou

$addTopic = "dementi=".urlencode($Nicky)."*".urlencode($Jmena)."*".urlencode($Popi s)."*".urlencode($Birth)."*".urlencode($ICQ)."*".urlencode($TEL)."*".u rlencode($Mail)."*".urlencode($Birthbool)."*".urlencode($Icqbool)."*". urlencode($Telbool)."*".urlencode($Mailvalue)."*";

ja potrebuju vytvorit textak...kde ovbsahy sloupcu jejich bunky budou oddeleny | tímhkle znakem
a pak sloupce celé *...abych to pak mohl použít funkci split() ve flashi....


dělá to jen to první,a mě zajímá proč, nebo jseslij je nějakej příkaz, kterej zakazuje třídit podle abecedy...???díky
Ladza
Profil
lol...sorry:-) ja si to blbe precetl, stacilo tam hodil to order by...dk moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0