Autor Zpráva
BOBer
Profil *
Zdar :) potřeboval bych poradit ...
mam problém s uploadem ...
soubor odesílam klasicky formulářem s inputem <input type="file" name="section_icon" />

po odeslání by se mělo provést:
move_uploaded_file($_POST["section_icon"], "images/".$_POST["section_short"].".gif");

proměná $_POST["section_short"] je 100% v pořádku .. ale prostě to nejde ; nenapíše žádnou chybu .. prostě nic jak kdyby tam řádek nebyl

dík za pomoc :)
gaminn
Profil *
$_FILES['section_icon']
BOBer
Profil *
no jo ... já sem blbec :) dík
BOBer
Profil *
já už se z toho zbláznim ... změnil jsem to na $_FILES['section_icon'] a prozměnu to nezná index section_icon (Notice: Undefined index: section_icon)
gaminn
Profil *
Jako parametr formuláře zkus uvést enctype="multipart/form-data".
BOBer
Profil *
to jsem měl .. vloudil se mi tam překlep, ale další problém je na světě

Warning: move_uploaded_file(images/neco.gif) [function.move-uploaded-file]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/serverx.biz/subdomeny/sc/admin/new.php on line 202

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: Unable to move '/tmp/phps7p9EA' to 'images/neco.gif' in /home/www/serverx.biz/subdomeny/sc/admin/new.php on line 202

asi se na ten upload vykašlu ...
gaminn
Profil *
Máš učitě tuhle cestu správnou?

"images/neco.gif"

Nemělo by tam být třeba "/images/neco.gif"? Jinak bych doporučil to zapsat třeba "./images/neco.gif", ať v tom je pořádek;)
BOBer
Profil *
dík s tou cestou :) teď je problém se safe modem ...
Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1001 is not allowed to access / owned by uid 0 in /home/www/serverx.biz/subdomeny/sc/admin/new.php on line 202

kvůli blbýmu uploadu takhle otravovat, co? :)
gaminn
Profil *
Vypni safe-mode, pokud to je možné.

http://cz.php.net/manual/cs/features.safe-mode.php
BOBer
Profil *
bohužel to asi nepůjde .. jiné řešení není?
gaminn
Profil *
safe-mode neznám, pro funkci move_uploaded_file() (a další jiné funkce) je v manuálu : Kontroluje, zda soubory/adresáře, se kterými pracujete, mají stejné UID jako spuštěný skript.

Takže založ adresář, který bude mít UID 1001;) Víc nevím, někdo jiný ti snad řekne víc.
BOBer
Profil *
nějak to zkusim ... stejně dík ;)
WertriK
Profil
BOBer
Ten adresář do kterého to uploaduješ vytváříš pomocí mkdir() ?
Pokud ne tak mu nastav práva na 777.
BOBer
Profil *
funkci mkdir() safe mod také blokuje
djlj
Profil
BOBer
Vytvoř ten adresář na ftp ručně.
BOBer
Profil *
problém mám vyřešen ... díky moc za pomoc :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0