Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, prosím vás, jak jde, při vypisování tabulky vynechat nějaký řádek..ja to zkoušel pomocí HAVING a to takto:


$result = mysql_query('SELECT Nick,Jmeno,Popis,Birth,ICQ,TEL,Mail,Birthbool,Icqbool,Telbool,Mailvalu e,pocitadlo,last,zaregistrovan FROM `Users` ORDER BY Nick HAVING Nick != "Anonym"');
while($sloupec = mysql_fetch_array($result)) {
$Nicky .= $sloupec['Nick'] . "|";
$Jmena .= $sloupec['Jmeno'] . "|";
$Popis .= $sloupec['Popis'] . "|";
$Birth .= $sloupec['Birth'] . "|";
$ICQ .= $sloupec['ICQ'] . "|";
$TEL .= $sloupec['TEL'] . "|";
$Mail .= $sloupec['Mail'] . "|";
$Birthbool .= $sloupec['Birthbool'] . "|";
$Icqbool .= $sloupec['Icqbool'] . "|";
$Telbool .= $sloupec['Telbool'] . "|";
$Mailvalue .= $sloupec['Mailvalue'] . "|";
}

chci aby to nevzalo řádek kde Nick = Anonym...ale jak si to nefunguje....díky moc

a potom mám ještě jeden dotez....databázi mám kódovanou v utf-8_czech_ci(nebo tak nějak) když zapisuji do databáze, tak je čeština ok....ale když zní vypisuji, už to zase nepodporuje české znaky.....v čem to mám kódovat,nebo jak se to jinak řeší?

dík moc
Ladza
Profil
safra mě to dohlásilo, to sjem já dík
24_work
Profil *
$result = mysql_query("SELECT Nick,Jmeno,Popis,Birth,ICQ,TEL,Mail,Birthbool,Icqbool,Telbool,Mailvalu e,pocitadlo,last,zaregistrovan FROM `Users`
WHERE Nick <> 'Anonym'
ORDER BY Nick");



Having se pouziva na sloucene radky pomoci fce GROUP. Nesloucene radky filtrujes pomoci WHERE
Ladza
Profil
ok, díky zkusím.....asi to <> tady znamená menší větší že? dík
Ladza
Profil
A prosímtě, ještě jak to mám udělt aby to při výpisu z databáze, kde jsu české znaky, je to obsahovalo...jaký kodovani nebo tak neco...
24_work
Profil *
<> je to same jako != a znamena to NEOBSAHUJE.

Pokud to mas v dobre v databazi musis to nastavit jeste na strance.

Cili neco jako Mysql_query("set names cp1250"); # v pripade ze pouzivas toto kodovani


Vice o problematice na

--> http://molhanec.net/mysql_cestina_minifaq.html#uvod
Ladza
Profil
díky vyzkouším
Ladza
Profil
díky všechno funguje skvěle
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0