Autor Zpráva
martin27
Profil
Je se php slozite zacit ucit?
DJ Miky
Profil
martin27
Pokud už máš zkušenost s jinými programovacími jazyky, nemělo by to být těžké, je to tak nějak podobné...
nightfish
Profil
stejně jako cokoliv jiné...
každopádně je výhodou, když znáš základy programování...
martin27
Profil
trochu ovládám html a css a chtel bych se naucit php
nightfish
Profil
tak se uč - pro začátek doporučuju seriál na linuxsoftu nebo nějakou knížku
Miloš
Profil
„Je těžké přestat kouřit?“
„Na tom nic není – já už přestal tolikrát…“

Záleží na tom, co od PHP chceš.
Pokud umíš dobře HTML (správně strukturované, sémantické dokumenty) a slušně zvládáš CSS, není na škodu ulehčit si práci pomocí PHP. Poskládat stránku pomocí include není nic složitého; i když i to lze dělat mnoha způsoby (typický příklad špatného algoritmu při párování ponožek: vytáhnu z pytle dvě ponožky a jestliže nejsou stejné, hodím je zpátky do pytle … to celé opakuji, dokud nejsou opnožky spárovány).

Pokud jsi ale nikdy neprogramoval a chceš si sám v PHP vytvořit e-shop nebo redakční systém, potěš tě perun.
Miloš
Profil
Jéééééééééé, těch příspěvků přede mnou – předběhli jste mě, když jsem psal; bůůůůůůůů, se řekne!, se poví!
Meldo
Profil
DJ Miky
Ovladal som to co ty + trocha JavaScript a tiez som sa zacal ucit PHP. A mozem povedat, ze najhorsie a asi aj najtazsie boli zaciatky. Ked ich prekonas bude to lahke.
llook
Profil
trochu ovládám html a css a chtel bych se naucit php
HTML ani CSS neni programovani, programovani je treba C/C++, Pascal, Basic, Baltik apod. Pokud nemas zadne zkusenosti s programovanim, tak to bude tezsi, ale vyplati se to.
thingwath
Profil
llook
Pascal, Basic, Baltik... kdes sebral takovu sbírku hrůz :-)
koudi
Profil
thingwath
Co protim tomu máš? No dobře baltíka nepočítam :). No ono ani ten basic asi neni nic moc, ale na pascal nenadávej :)
thingwath
Profil
Já na Pascal nenadávám. Jenom mě mrzí, že se stále vyskytuje i jinde, než v učebnicích dějepisu.
koudi
Profil
Na 'normální' programování už dneska asi neni, ale na učení algoritmizace mi pořád přijde OK.
llook
Profil
To byly jenom příklady pro přiblížení pojmu "programování". Pokud by člověk, který se programování nevěnuje, programoval třeba kdysi ve škole, pak by šlo nejspíš o jednu z těchto hrůz.
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
PHP je silen primitivny.... Az me to stve... Je to neco jako Visual Basic ve vydani LITE. Jednine co me docela stve v PHP jsou variables promenne...
WanTo
Profil
PHP je sice šíleně primitivní, ale také hrozně mocné. Což nevím, jestli se o Visual Basicu dá říct :-D
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
To je vec nazoru.... VB (visualBasic) hodne pouzivam, jsem snim velice spokojeny a obcas to prokladam nejakou knihovnou v cecku, tak nevim co VB nezvladne. VB je super na GUI a zbytek slozitych vypoctu je dobre prenechat na cecko....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0