Autor Zpráva
Jacker
Profil *
Dobrý den, už jsem zadal snad všechny vyhledávací klíče a stále nic to pravé. Tak zakládám nový topic, i když tuším, že se tu něco podobného již řešilo = omluva!

Jak dostat proměnnou z javascript do proměnné php?
djlj
Profil
Co vím, tak jedině načtením nějaké další stránky ve stránce (například iframe), ve které předáš ty parametry v adrese.
gaminn
Profil *
Co takhle pomocí echo?

Mám takový pocit, že sis dostatečně neuvědomil rozdíl mezi PHP (server-side) a Javascriptem (client-side).
gaminn
Profil *
Omlouvám se, zase jsem četl rychle... ono to je na druhou stranu;)

Doporučil bych tedy např. http://www.chose.cz/weblog/index.php/dynamicke-nacitani-obsahu-pres-ja vascript/ .
Jacker
Profil *
Mohl by mi to někdo zjednodušit, nejlépe předvést příklad? Jsem z toho tak trochu paf.
Jacker
Profil *
například jak dostat navigator.appName z JS do PHP // Vím že v PHP je ekvivalent této fce je to pouze příklad
gaminn
Profil *
Jacker
Bavíme se o té třetí, detailně popsané, možnosti na té stránce.

Není tady potřeba převádět žádné funkce nebo co, celé to funguje na principu volání fce, která sama volá např. nějaký PHP skript, kterému tak můžeš poskytnout třeba nějakou proměnnou z javascriptu, aniž by sám návštěvník stránky musel klikat na nějaký odkaz nebo odesílat formulář.

Příklad snad není třeba, máš ho na té stránce.
Jacker
Profil *
aaa sorry stahuju a nenačetlo mi to celé pouze do poloviny js. I tak si nejsem jistý tou metodou XML
gaminn
Profil *
Jacker
Nevím, kde jsi to XML vzal, nic společného s XML se tam nevyskytuje.
Jacker
Profil *
a nicmoc návod tam teda není je v tom chaoss.
gaminn
Profil *
No jestli spíš nebude problém v tvých nedostatečných znalostech co se týče PHP a Javascriptu. Není tam žádný zádrhel, jen zkus pochopit, co dělá funkce nazvaná stahni. Žádné jiné tě nemusí absolutně zajímat, nebudeš je využívat.
gaminn
Profil *
Pardon, ta funkce se jmenuje stahniData.
Jacker
Profil *
hmm ale nevím jaký to má výstup jednoduše do jaké proměnné se to uloží
Jacker
Profil *
vystup a v php je $vystup ?
gaminn
Profil *
Pokud jsi to tedy studoval, mohl jsi tam vidět, že se volá skript nejaky_skript.php?promenna=hodnota. Je to tedy to samé, jako bys kliknul na nějaký odkaz, metodou GET se předávají proměnné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0