Autor Zpráva
Petr123
Profil *
Mám problém s rámy.
Chci doplnit do již existujícího STATICKÉHO webu část, kam se dostanou jen registrovaní uživatelé. Pro "dynamizaci" jsem se rozhodl použít PHP. Web je napsán pomocí rámů, s tím, že v levé části je menu. Udělal jsem logovací formulář s potřebnou obsluhou. Informace o uzivatelích sdílím pomocí session. Tak a problém mám s tím, jak po nalogování a zobrazení informace vhlavním okně, donutit levý rám aby se překreslil a zobrazil tak rozšířené menu.

Předem děkuji za rady.
Loyza
Profil *
Prihlasovani by bylo mozna lepci resit pomoci souboru .htaccess ale budiz. Nejjednodussi a nejlepsi metoda je nepouzivat ramy. S ramy jsou jen same starosti. Viz tento problem.
Anonymní
Profil *
sprav si tam naku kontrolu napr:
if($prihlaseny) {
include('rozsirene_menu');
}
else {
include('standard_menu');
}

prihlasenie mozes kontrolovat budto cez session alebo aky sposob prihlasenia mas
tiso
Profil
Použiť PHP a nechať web v rámoch je polovičné riešenie, ale to čo chceš sa dá spraviť. V súbore menu testuj session a pokiaľ existuje (náležite si to ošetri) tak sa vypíše rozšírené menu, inak základné menu...
Petr123
Profil *
Loyza:
S PHP pouze zacinam a ucim se. O .htaccess si určitě něco přečtu. Rámy tam uz jsou. Chtěl jsem se vyhnout překopavání celých stránek.


Anonymní:
To je jasne. V tom problem neni.
Petr123
Profil *
tiso:
Jak už jsem napsal v ramech uz to bylo. Session samozdřejmě v souboru menu testiji. Jen je třeba dat refresh!
Ručně např:
<a href="./index.hmtl" target="_top">Prekresli</a>

pozn. v souboru index.html je definice ramu.
Loyza
Profil *
phpcko tohle asi nevyresi. Tohle budes muset asi delat javascriptem, nebo nejak v html. Pri nacteni te stranky je treba zavolat javascriptovou fci, ktera zavola prekresleni toho druhyho ramu. Ale jak rikam, nejlepci je ramce nepouzivat.
Petr123
Profil *
Dekuji vsem.
V podstate jste mi potvrdili to, ceho jsem se bal.
tiso
Profil
Petr123
Druhá možnosť je použiť index.php a testovať session i tam a potom dať refresh na rám menu... Treba porozmýšľať čo a ako by sa dalo najlepšie a najefektívnejšie spraviť, ako vidíš PHP a rámce sa veľmi zle kombinujú...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0