Autor Zpráva
Arthas
Profil
Zdar lidi;
Jsem zacatecnik ohledne php,tak bych se rad zeptal jestly nekdo nezna nejakou stranku kde bych se neco naucil.
Nebo jak ste se to naucily vy.
Diky
Casero
Profil
Arthas
www.linuxsoft.cz serial o php asi ti ho doporučí většimna
Hugo
Profil
http://linuxsoft.cz/php
http://www.php.net/
llook
Profil
Většina z nás se to nejspíš naučila z knížek. Legendou je knížka od Jiřího Koska, jenže ta už dost zastarala (učí PHP tak, jak vypadalo před sedmi lety) a nelze ji doporučit.
Seriál na Linuxsoftu ale považuju za dost kvalitní knížku, která je navíc zdarma (doporučuju stáhnout si všechny díly v archivu - http://www.linuxsoft.cz/php/Serial-PHP.tar.gz - nebo v PDF - http://www.linuxsoft.cz/php/Serial-PHP.pdf ).
rabbit
Profil
JJ, naprostý souhlas. Kdysi jsem tady taky doporučoval Koska, o linuxsoftu jsem nevěděl. V reakcích jsem na něj byl upozorněn a po skouknutí musel uznat, že je to fakt to nej na (cz) netu.

OT: Narazili jste někdo na Knihovnu php na Intervalu? Už jsem měl dvakrát rozepsaný "břitký" email redakci. Poté, co jsem trochu vychladl, tak jsem nad tím mávnul rukou, zrušil rozepsaný email a šel dělat něco smysluplnějšího. Nad množstvím nepřesností, zmatečností atp. si vždycky můžu ukroutit hlavu. Lituju začátečníka (a nejen jeho), co z toho čerpá.
simka00
Profil
OT: Narazili jste někdo na Knihovnu php na Intervalu? Už jsem měl dvakrát rozepsaný "břitký" email redakci. Poté, co jsem trochu vychladl, tak jsem nad tím mávnul rukou, zrušil rozepsaný email a šel dělat něco smysluplnějšího. Nad množstvím nepřesností, zmatečností atp. si vždycky můžu ukroutit hlavu. Lituju začátečníka (a nejen jeho), co z toho čerpá.

jj, to bys netušil, co jsem se s intervalem natrápil, když jsem začínal..
ronnie
Profil
rabbit: např?
rabbit
Profil
Ups, malý český internet ... já zapomněl, že tady máme spoluautora. ;-)

Tak naposledy jsem skřípal zuby při objektových konstantách (a jak se tak dívám, týká se to i předchozího článku o autoloadingu). Proč někde nenapíšeš, že se jedná o funkčnost z PHP5? Toto rozlišovat je základ, jinak je to blbnutí lidí (u mě se Ti to s těma konstantama na chvilku povedlo). PHP4 není mrtvé a dlouho se z různých důvodů ještě používat bude.

Teď se dívám, že se to týká téměř všech článků o OOP a jen u článku o viditelnosti Ti stálo za to zmínit se o verzi PHP.

Poprvé jsem skřípal zuby, když jste začali psát o OOP. Zmínit se o OOP, aniž jste napsali cokoliv o funkcích mi přišlo hoodně divné.

Další věc ... je tam článek o proměnných a datových typech, dodnes tam ale imho chybí článek o základech syntaxe, operandech atp.

A takhle by se dalo pokračovat dále, včetně výtek k obsahu toho, co tam je i není.

Cituji:
Účelem těchto stránek je pohodlně a rychle vás naučit pracovat s programovacím jazykem PHP. Jejich snahou je demonstrovat možnosti tohoto skriptovacího jazyka na praktických příkladech.

Tyto stránky jsou především vytvořeny jako průvodce PHP - je tedy vhodné celý obsah procházet postupně podle částí, které na sebe logicky navazují. ...


Mé rozčarování a následné výtky vychází z rozporu citované deklarace a skutečného obsahu. Ono naplnit tu deklaraci je pro dva lidi mající toto jako bokovku asi docela těžké.

No nic, jdu pracovat ... v případě reakcí můžeme pokračovat v diskuzi.

PS: No offense, man!
PPS: Zdravím exsouputníka (pokračovatele?) z Frýdecké 30 ;-)
ronnie
Profil
Pokračovatele už ne, díky bohu:)

K těm připomínkám:

V seriálu není nikde uvedeno, že se vše týká PHP 5, ano, máš pravdu. Už je to doplněno.

"Poprvé jsem skřípal zuby, když jste začali psát o OOP. Zmínit se o OOP, aniž jste napsali cokoliv o funkcích mi přišlo hoodně divné."

Tohle není pravda, Interval obsahuje seriál o PHP už dávno, http://interval.cz/vyvoj-aplikaci/php/

Knihovna PHP je pojata trochu jinak, konkrétně seriál o OOP, jehož jsem autorem, je pro pokročilejší uživatele;)
rabbit
Profil
Já měl za to, že pojetí knihovny vysvětluje text na úvodní stránce (viz. má citace výše) ;-)

Tohle není pravda

Samozřejmě, že to je pravda, protože jsem (samozřejmě ;-)) mluvil o projektu (tj. v kontextu) "Knihovny PHP" umístěné na vlastní doméně (třetího řádu). A opět, vše se točí kolem tvrzení na úvodní stránce. Ale možná je problém ve mně a v mém chápání prohlášení "Účelem těchto stránek je pohodlně a rychle vás naučit pracovat s programovacím jazykem PHP", lépe řečeno v mé představě, co by se mělo za tím obsahově skrývat. Pod pojmem "tyto stránky" rozumím (polopaticky řečeno) stránky, jejichž url začíná php.interval.cz/..., rubriku http://interval.cz/vyvoj-aplikaci/php/ do toho opravdu nepočítám.

Jinak rubrika http://interval.cz/vyvoj-aplikaci/php/ je samozřejmě velice dobrá (obsahuje dost velice kvalitních informací).

Pokračovatele už ne, díky bohu:) ... ale od konce září opět souputníka ;-)
finc
Profil
Psát, psát psát. Dodržovat coding standards. Psát psát psát. Po stránkách na linuxsoftu se ještě mrkněte na seriál o MySQL. Bude se hodit. Osobně ho hodnotím v českém internetu za jeden z nejkvalitnějších. Popisuje výhody zejména MySQL 5.
Jinak k tomu PHP, neučte se ze starých materiálů. Mělo by se to týkat PHP5 nikoli starší verze.
Meldo
Profil
Ak uz mas skusenosti s inym jazykom, skus vrana.cz - vrele doporucujem. Ale je to skor pre mierne pokrocilich a viac.
ronnie
Profil
rabbit: fajn, ve kterem rocniku jsi?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0