Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den!
Mám na intranetu stránky ze kterých mi ale nejdou odesílat maily z php (funkce mail()), protože nemám SMTP server!
Chci se zeptat jestli ty maily z intranetu nejdou posílat např. přes mé stránky na webzdarma, kde tato funkce funguje (nějaké přesměrování,...)!
Děkuji za jakoukoliv odpověď!
Přejí krásný zbytek dne!
Jura
krteczek
Profil
tohle vzdáleně nejde. je to chráněné
Anonymní
Profil *
Tak přesně tuto odpověď jsem čekal!
Děkuji mnohokrát!
Jura
Anonymní
Profil *
v php.ini je nieco co ti dovoli pouzivat zdialeny smtp server
napr:
SMTP = smtp.seznam.cz
smtp_port = 25

potom sa mail posiela cez ten server
Anonymní
Profil *
Ano toto jsem zkoušel také, ale z nějakého důvodu mi to nejde!
Zkoušel jsem aji atlas.cz, webzdarma.cz, aj.
Anonymní
Profil *
Na foru wz.cz mi poradily, že mám zavolat PHP skript na WZ a ten pošle to, co mu předám přes $_GET nebo $_POST, ale nevím si stím rady!
Nevíte někdo jak to myslel?
Jura
Joker
Profil
Ano toto jsem zkoušel také, ale z nějakého důvodu mi to nejde!
Zkoušel jsem aji atlas.cz, webzdarma.cz, aj.

Nejspíš z toho důvodu, že SMTP servery obvykle vyžadují přihlášení. Třeba přes smtp.seznam.cz taky nic nepošlete bez platného jména a hesla.

Asi nejjednodušší by byl fakt ten skript, který bude mail posílat přímo ze serveru.
Uděláte to tak, že ten Váš skript rozdělíte na zadávací formulář a odesílací skript a ten odesílací skript nahrajete na příslušný server a potom ve formuláři nastavíte atribut action na adresu odesílacího skriptu
YoSarin
Profil
Joker
Jenže na většině FreeHostingů mu ty stránky cca za měsíc smáznou, když se nebude zobrazovat reklama, nebo tak něco...
Anonymní
Mrkni se sem - řeší se tam podobná věc (ale v angličtině) řešení by mohlo být stáhnout si nějakou php knihovnu pro posílání mailů, která umí přistoupit na SMTP server pomocí username a hesla - pak by stačilo si třeba založit schránku na seznamu...
Další možností je instalace vlastního SMTP (já měl třeba Mail Enable - fungovalo bez problémů, ale netuším nakolik je to bezpečné...)
Yo'Sarin
Anonymní
Profil *
AHA!
Už tomu rozumím!
Jdu to vyzkoušet!
Děkuji!
Jura
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0